Taşköprü'de Sentetik Futbol Sahası açılışı gerçekleşti

Taşköprü'de yapımı tamamlanan Spor Tesisleri ve Sentetik Futbol Sahasının açılışı gerçekleşti.

  • 244
Taşköprü'de Sentetik Futbol Sahası açılışı gerçekleşti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 2018 yılında ihalesi yapılan ve yapımına 4 ay önce başlanan antrenman sahasında sona gelindi.

Gece aydınlatmalı, sentetik yüzeyli 250 kişilik kapalı tribünü bulunan antrenman sahasında ayrıca 250 metrekareden oluşan sporcu soyunma odaları hakem odaları ve idareci odalarından meydana geliyor.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çim Zeminli Kapalı Tribünlü Futbol Sahası ve Spor Salonu’da olan Taşköprü ilçemizdeki sentetik antrenman sahasının da eklenmesiyle yaklaşık 40 dönüm araziye yayılan tesislerle Taşköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tesisleri Batı Karadeniz Bölgesi’nde spor kompleksine dönüşen örnek bir hale dönüştü.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’ın konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra Vali Karadeniz, Milletvekili Çelik, Belediye Başkanı Arslan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Asrak, kaleye şut çektiler.

Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, ASKF Başkanı Âdem Keloğlu, Futbol İl Temsilcisi Serdar Bali ile Taşköprüspor yönetimi ve sporcuları da katıldı.