Taşköprü'deki vaka sayısı 32'ye yükseldi

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Kurban Bayramı'nın ardından artış gösteren Kovid-19 vaka sayısı 32'ye yükseldi.

  • 873
Taşköprü'deki vaka sayısı 32'ye yükseldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Taşköprü’de Kurban Bayramı'nın ardından Kovid-19 vaka sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta itibariyle 23 olan vaka sayısı, Taşköprü’de bugün itibariyle 32’ye yükseldi. İlçedeki sağlık kuruluşlarına 70’in üzerinde kişi yüksek ateş ve çeşitli rahatsızlıklardan dolayı başvururken, yapılan testlerde ise birçok hastanın Covid-19 virüsü taşıdığı tespit edildi.

Yapılan başvuru ve vakaların çoğunluğunun köylerden geliyor olması dikkat çekerken yetkililer, vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması noktasında uyardı.

Donalar köyündeki karantina Pazar günü sona erecek

Öte yandan Taşköprü’ye bağlı Donalar, Kaygunca, Akdoğan, Çördük, Çiftlik ve Akseki köyleri ile Üstatlar, Tekke ve Pulcular mahallelerinde pozitif vakaların görülmesiyle birlikle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Donalar köyünde 10 gün süreyle karantina uygulamasına ve diğer yerleşim yerlerinde ise ev karantinasına karar verdi.

Yoğunluk haritası endişe verici

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasında bir süredir düşük riskli bölgede bulunan Taşköprü, son günlerde artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle orta riskli bölge seviyesine yükseldi. Yine aynı haritada ilçede birçok noktada vaka yoğunluğu olduğu görüldü.