TED Koleji'nin Burs Başvuruları Sona Ermek Üzere

Türk Eğitim Derneği (TED), "Tam Eğitim Bursu" sınav başvurusu sona eriyor.

  • 242
TED Koleji'nin Burs Başvuruları Sona Ermek Üzere
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, Tam Eğitim Bursu sınavlarının 5 Mart Cumartesi günü yapılacağını başvuruların ise 15 Şubat’ta sona ereceğini söyledi.

Bu bursun diğer burslardan farklı olarak sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşıladığına dikkati çeken Barçın, “ TED 2003 -2004 yılından beri başlattığı Tam Eğitim Bursluluk projesi var. Bu proje ile ilgili Türkiye’de okuyan öğrencilerimize fırsat eşitliliğine katkı sağlamak adına burslar verilmektedir. Tam Eğitim Bursu, her yıl Türkiye genelinde düzenlenen sınavlar sonucu ve il ziyaretleri yapıldıktan sonra burs almaya hak kazanan öğrencilere verilir. Bu öğrenciler Türkiye’de bulunan TED Okullarında eğitim görürler. Her yıl Türkiye genelinde sınav düzenlenir ve bunlardan bir tanesi de Karabük’tedir. Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler TED uzmanları tarafından evlerinde ziyaret edilir. Öğrenci ve ailesi ile görüşmeler yapılır. Yazılı sınavda başarılı olan ve ev ziyaretlerinde uygun bulunan öğrenciler TED'den Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanırlar. Burs öğrencilerin tüm eğitim, servis, yemek, kitap, kırtasiye, giyim ve cep harçlıklarını karşılamaktadır. TED burs vereceği öğrencileri seçmek üzere her yıl tam eğitim bursu sınavı yapmaktadır. Tam Eğitim Bursu öğrencisi sayısı bugün Türkiye’de bin’e yaklaşmıştı. Bugün okulumuzda 69 öğrenci Tam Eğitim Burs’u görmektedir. 4,5, 6, 7 ve 8'inci sınıfa devam eden öğrenciler sınava başvuruda bulunabilir. Öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, not ortalamasının 85-100 aralığında olması gerekmektedir” dedi.

TED Koleji Müdürü Kerim Barçın, burs için sınav başvurularının 13 Aralık 2015’te başladığını, 15 Şubat’ta sona ereceğini ifade ederek, “Tam Eğitim Bursu sınavı 5 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da okulumuzda düzenlenecektir. ww.ted.org.tr ve www.turkegitimdernegi.org.tr adresinden online olarak yapılması gerekmektedir. Buradaki sınavlara Karabük dışından Bartın, Kastamonu ve Çankırı illerindeki öğrenciler de katılacak.” diye konuştu.

YASİN ERDEM (İHA)