Cep Telefonu Piyasasının Lideri Samsung

Samsung, bu yılın 3. çeyreğinde dünya genelinde 120,1 milyon cep telefonu sattı. Güney Koreli şirket, rakipleri Nokia, Apple ve LG’nin toplamından daha fazla cep telefonu satmış oldu. Güney Koreli elektronik devi bir rekora imza attı.

Cep Telefonu Piyasasının Lideri Samsung
banner308

Samsung, bu yılın 3. çeyreğinde dünya genelinde 120,1 milyon cep telefonu sattı. Güney Koreli şirket, rakipleri Nokia, Apple ve LG’nin toplamından daha fazla cep telefonu satmış oldu.

Güney Koreli elektronik devi bir rekora imza attı. Şirket, bu yılın 3. çeyreğinde toplam 120,1 milyon cep telefonu satışı gerçekleştirdi.

Strategy Analytics tarafından açıklanan rakamlara göre, Finlandiyalı şirket Nokia ise satışlardaki gerilemeye rağmen 2. sıradaki yerini korudu. Nokia, 3. çeyrekte dünya genelinde 64,6 milyon cep telefonu satışı yaptı. Amerikan teknoloji devi Apple ise, 33,8 milyonda kaldı ve 3. sıraya yerleşti. 4. ve 5. sırada ise LG ve Huawei yer aldı.


Bu rakamlarla birlikte, Güney Koreli teknoloji devi Samsung dünya cep telefonu piyasasının yüzde 28,7′ne hükmederken, Nokia yüzde 15,5, Apple ise yüzde 8,1'ine ulaşabildi.

Küresel cep telefonu piyasasının ise bu yıl içinde yüzde 7 oranında büyüme kaydetti.Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER