Temizlemek İçin İndiği Kuyuya Düştü

Kastamonu'da, temizlemek için indiği su kuyusunda, sızan gazdan zehirlendiği tahmin edilen bir kişi, bayılarak kuyunun içine düştü.

  • 630
Temizlemek İçin İndiği Kuyuya Düştü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TEMİZLEMEK İÇİN İNDİĞİ KUYUYA DÜŞTÜ 

Kastamonu'da, temizlemek için indiği su kuyusunda, sızan gazdan zehirlendiği tahmin edilen bir kişi, bayılarak kuyunun içine düştü. 

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’da Eski Sanayi Sitesi'nde bulunan Sanayi Oto Parkı'nda, temizlemek için su kuyusuna inen Mustafa Atar (40), kuyuda oluşan gaz nedeniyle zehirlenerek baygınlık geçirdi. Ardından, yaklaşık 10 metre derinlikteki kuyunun dibine düşen Mustafa Atar’ı çıkarmak için seferber olundu. Su kuyusunu temizlerken yanında bulunan Atar’ın çocukları ise, hemen durumu emniyet güçlerine ve 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 10 metre derinliğindeki çukurda adama ulaşamayınca, Kastamonu Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verildi. İtfaiye ekipleri, Mustafa Atar’a ulaşmak için çalışma başlattı. Uzun uğraşlar sonunda Atar’ı düştüğü kuyudan kontrollü bir şekilde çıkartamayan itfaiye ekipleri, durumu Kastamonu Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen AFAD, kurduğu teçhizat sonrası itfaiye ekipleriyle kuyuya indi. Kuyuda baygın halde yatan Atar, kurtarma halatına bağlanarak yukarı çekildi. Yaklaşık 1 metre çap genişliğindeki kuyudan Atar'ı yukarı çeken AFAD ve itfaiye ekipleri, 1,5 saatlik bir çalışma sonrası şahsı kurtarmayı başardı. Kuyudan çıkartılan Atar, olay yerinde hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılarak, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada tedavi altına alınan Atar’ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Öte yandan, olay esnasında Mustafa Atar’ın yanında bulunan üvey oğlu Mahmut Onar ise, babasının kuyuyu temizlemek için indiğini ve temizlerken birden bayıldığını belirterek, kuyuya düştüğünü söyledi. Onar, babasının herhangi bir sağlık probleminin bulunmadığını ifade ederek, kuyuda oluşan gaz nedeniyle zehirlendiğini ve bu yüzden bayıldığını düşündüklerini kaydetti.