Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Eşkali Aşk isimli şiir dinletisi

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından Eşkali Aşk isimli şiir dinletisi düzenlendi.

  • 694
Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Eşkali Aşk isimli şiir dinletisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından Eşkali Aşk isimli şiir dinletisi yapıldı. Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Okul müdürü Cüneyt Özil “Yaşadığımız teknoloji çağı pek çok nimeti ayağımıza getirse de insanın iç dünyasına prangalar vuruyor, ötekileştiriyor, yabancılaştırıyor. Kalabalıklar arasında yalnız kalıyor; zenginlik içinde fakirleşiyoruz farkında olmadan. Şiir insana ve insanlığa; insanı insanca anlatan bir insanlık sanatıdır. Biz Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak şiirin ana teması aşkın farklı şekillerini, farklı şiirlerle sunarak, sizleri iç dünyanızda bir yolculuğa çıkarmayı istedik” dedi.

Konuşmanın ardından ünlü şairlerin şiirlerini okuyan öğrenciler izleyicilerden büyük ilgi gördü. Özellikle Dursun Ali Erzincanlı’nın 30 Kuş şiirinin okunmasıyla izleyiciler duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerin hep birlikte Türkiye’m Şarkısını seslendirmesiyle program sona erdi.

İlçe Müftülük konferans salonunda düzenlenen şiir dinletisine Kaymakam Deniz Pişkin, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Özgün Yapağı, Askerlik Şubesi Başkanı Per Tğm. Ömercan Gedik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Firuze Soyak, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.