Tosya'da Bir Gecede 8 İşyeri Soyuldu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bir gecede 8 işyeri soyuldu.

  • 1195
Tosya'da Bir Gecede 8 İşyeri Soyuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KARAKOLUN KARŞINDAKİ İŞYERLERİNİ SOYDULAR 
KASTAMONU'NUN TOSYA İLÇESİNDE BİR GECEDE 8 İŞYERİ SOYULDU

SEDAT AĞACIKOĞLU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bir gecede 8 işyeri soyuldu. Polis merkezinin karşısındaki 2 işyerini de soyan hırsızlar kayıplara karıştı. 
Edinilen bilgilere göre, Tosya ilçesinde gece saat 02.00 sıralarında polis merkezinin karşısında bulunan 2 telefon bayisine kapıyı zorlayarak giren hırsızlar, yaklaşık 20-30 adet cep telefonu, 1 dizüstü bilgisayar ve 4 adet tableti çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlar, daha sonra ilçenin en işlek caddesinde bulunan 3 marketten onlarca karton sigara ve para, girdikleri bir kuyumcudan gümüş ve altın çaldı. Hırsızlar ilçeden ayrılırken 2 mobilya mağazasına da girerek, kasada bulunan paraları alıp kayıplara karıştı.

3 hırsızın Yemeniciler Caddesi üzerinde bulunan Hasan Ağacıkoğlu ve Fatih Cingöz'e ait telefon bayisinin kapısını levye ve demir kesme aletleri ile zorla açarak içeri girmeleri çevredeki güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde otomobil ile keşif için birkaç kez işyerinin önüne gelip giden şahısların zorla açtıkları 2 dükkanın kapısından içeri girdiği görülüyor. Yaklaşık 3-5 dakika içeride kalan hırsızlar, bir çantaya doldurdukları telefonlarla hızla olay yerinden kaçıyor. Fatih Cingöz’e ait işyerinin alarmının çalması ile panik yaşayan hırsızlar, geldikleri otomobille kaçıyor. 

Soyulan işyerinin hemen karşısında polis karakolu bulunduğunu söyleyen Fatih Cingöz'ün babası, "Buna rağmen soygun olayının gerçekleşmesine şaşırdık. Karakol ile işyeri arasında görüntüyü kesecek bir engelde yok" dedi.

Olayı aydınlatmak için çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, 3 hırsızın peşine düştü.