Tosya'da Genç Çiftçilere 96 Koyun 6 Koç Dağıtıldı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında, başvuruları kabul edilen 105 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

  • 463
Tosya'da Genç Çiftçilere 96 Koyun 6 Koç Dağıtıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Tosya ilçesinde küçükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi çiftçilere hayvanları teslim edildi. Proje kapsamında gelen hayvanların dağıtım programına Tarım ve Orman İlçe Müdürü Yakup Yırtıcı, ilçe proje yürütme birimi komisyon üyeleri ve üreticiler iştirak etti.

Dağıtımlar hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İlçe Müdürü Yakup Yırtıcı, “Bakanlığımızın sürdürülebilir tarımın devamlılığı, genç nüfusun göçünün engellenmesi ve gençlerin kendi işinin patronu olması, bunun neticesi olarak gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal refah seviyesinin yaşanılabilir seviyeye çıkarılması amaçlanarak Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı uygulamaya konuldu. 2018 yılında bu proje kapsamında ilçede projeye katılmak için 96 adet müracaat oldu. Genç Çiftçi Projesi kapsamında 14 proje kabul edildi. Bunlardan 9 projenin büyükbaş hayvan, 2 projenin mantarcılık ve 3 projenin küçükbaş hayvan projesidir. Bu kapsamda 3 genç çiftçimize 32’şer koyun ve 2’şer koç olmak üzere her toplam 102 küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi. Genç çiftçilerden üretime devam etsinler, bu projenin kendileri için büyük bir şanstır ve kıymetini bilmeleri gerekiyor. Ayrıca kendi çevrelerine örnek yetiştiricilik yapmaları ve projenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Koyunların hak sahibi çiftçilere dağıtımının ardından program sona erdi.