Tosyalı kitap dostu Murat Sökük, Cumhurbaşkanının konuğu oldu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde ''Kitaplar yakılmak için değil, okunmak içindir' 'diyerek sosyal medyada fenomen olan Murat Sökük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Külliyede vermiş olduğu Gençler ve Sporcular iftar programına konuk oldu.

  • 425
Tosyalı kitap dostu Murat Sökük, Cumhurbaşkanının konuğu oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 81 ilden başarılı gençlerin ve sporcuların davet edildiği Külliyedeki iftar programına Kastamonu ilini temsilen Tosya ilçesinden Kitaplar yakılmasın Okunsun sloganı ile bir anda Türkiye gündemine gelen özel eğitim öğrencisi Murat Sökük de katıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde verilen iftar programına katılan Murat Sökük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer misafirlerin olduğu toplu fotoğraf çekimine de katıldı.

Daha sonra Başbakan Binali Yıldırım’ın yanına giden Sökük, ilçelilerin selamını ileterek Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in başlatmış olduğu "Okuyan bir Tosya hayalim var" kampanyası hakkında kısa bir bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz program bitimi sonrasında Murat Sökük’ü yanına çağırarak kendisini eğitime vermiş olduğu katkı ve duyarlılıktan ötürü bilgisayar hediye etti.