Trafik Kazalarında 19 Kişi Öldü

Kastamonu'da bu yılın Ocak-Haziran ayı içerisinde, trafik kazalarında 19 kişi hayatını kaybetti.

  • 388
Trafik Kazalarında 19 Kişi Öldü
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İstatistik Kurumu’nun ortaklaşa hazırladığı “Trafik Kaza İstatistikleri Haziran 2015” raporundan derlenen bilgilere göre, Kastamonu’da bu yılın Ocak-Haziran ayı içerisinde 19 kişi hayatını kaybetti.

Buna göre, Ocak-Haziran ayı içerisinde Kastamonu’da polis sorumluluk alanında 12 kişi hayatını kaybetti. 2015 yılında kayıtlara “ölümlü ve yaramalı” olarak geçen 352 kazada, 672 kişide çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında sadece Haziran ayına bakıldığında ise, Kastamonu’da “ölümlü ve yaramalı” 71 kaza yaşanırken, bu kazalarda 4 kişi hayatını kaybetti, 165 kişide yaralandı.

Ayrıca jandarma sorumluluk sahasında, Ocak-Haziran ayında kayıtlara geçen “ölümlü ve yaramalı” 94 trafik kazasında 7 kişi öldü, 146 kişide yaralandı.

Jandarma sorumluluk sahasında sadece Haziran ayına bakıldığında da, Kastamonu’da “ölümlü ve yaramalı” 24 kaza yaşanırken, bu kazalarda 2 kişi hayatını kaybetti, 53 kişide yaralandı.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)