Türkan Şoray, Yönetmen Koltuğuna Oturuyor

Türk Sinemasında 220 filmde rol alarak Sultan unvanı alan Türkan Şoray, senaryosunu Osman Şahin'in yazacağı bir filmde yönetmenlik koltuğuna oturacağını söyledi.

  • 736
Türkan Şoray, Yönetmen Koltuğuna Oturuyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜRKAN ŞORAY, YÖNETMEN KOLTUĞUNA OTURUYOR 

Türk Sinemasında 220 filmde rol alarak Sultan unvanı alan Türkan Şoray, senaryosunu Osman Şahin’in yazacağı bir filmde yönetmenlik koltuğuna oturacağını söyledi.

Türkan Şoray, imza ve söyleşi günü için geldiği Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, yeni çekilecek bir filmin yönetmenliğini yapacağını açıkladı. Türk Sinemasının dününü ve bugününü değerlendiren Şoray, “Şimdiki filmlerde modernleşme, çağdaşlaşma ile insan ilişkilerinde farklı noktalara gelindi. Gene de şu insanlar gene o sıcacık insanlar. Ben insanların değişmediğini inanıyorum ama ondan sonraki yıllarda yapılanlara televizyon zaten sekte vurdu. Türk Sinemasında yapılan filmler, yıllar önceki o sıcacık filmlerden farklı, bağımsız, kişisel, özgür, yaratıcı sinemacıların eline geçti. Çok daha güzel film yapma imkanına sahipler; neden, çünkü bir kere sansür yok. Yıllarca 'burayı çekmeyelim, sansür, film oynamaz' korkusu ile o filmler yapıldı. Sansüre takılmayan filmlerin benzeri yapılıyordu ki yatırımcı parasını garantiye alsın. Bu bizim yeteneğimizi müthiş engelliyordu. Sanattın en büyük engeli sansürdür" dedi.

Yeni projesine değinen Sultan, "Şimdi bir film çekimi var. Ben bu sene yönetmenlik yapacağım. Osman Şahin yazıyor senaryoyu" diye konuştu.