Türkiye, Bayanlarda Dünya İkincisi

Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 24 - 27 Temmuz 2014 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde yapıldı.

  • 1537
Türkiye, Bayanlarda Dünya İkincisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye, Bayanlarda Dünya İkincisi

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez organize edilen Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 24 - 27 Temmuz 2014 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde yapıldı.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından ilk kez düzenlenen ve 63 ülkeden 578 sporcunun mücadele ettiği  1. Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nın ilk üç gününde 2 altın, 6 bronz madalya kazanan Türkiye, son gün 2 bronz madalya daha elde ederek madalya sayısını 10’a çıkardı.

Bu sonuçların ardından Türkiye, bayanlarda Dünya İkinciliğini elde etti.

Bayanlar 51 Kg'da mücadele eden Tuğba Yılmaz, Şampiyonanın en değerli bayan sporcusu (MVP) seçildi.

İlimizden 37 Kg'da katılan sporcumuz Fatih Hızlı ilk turu maç yapmadan bay geçti, ikinci turda Kolombiyalı rakibini geçmesine rağmen, üçüncü turda İtalyan rakibine üstünlük sağlayamayınca elendi.

Kastamonumuzdan ilk kez Taekwondo'da Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan sporcumuz Fatih Hızlı'ya, bizlere bu gururu yaşattığı için Kastamonu Güncel Haber olarak teşekkür ediyoruz.

İlimizi temsilen katılan sporcumuz Fatih Hızlı



TÜM SONUÇLAR

33 KG. ERKEKLER
1-Jeon Ming Seo Kore
2-Muhammed Alizade Azerbaycan
3-Ranye Drabes Almanya
3-Jorge Fonseca Meksika

29 KG. BAYANLAR
1-Mahla Momenzadeh İran
2-Maniva Akbrova Azerbaycan
3-Sofia Zambetti İtalya
3-Elizaveta Rozhina Rusya

37 KG. ERKEKLER
1-Joshua Kosloski ABD
2-Andrei Kanaev Rusya
3-Daniel Lopinto İtalya
3-Mohammad Hussein Zahedi İran

33 KG. BAYANLAR
1-Viktoriya Sobko Ukrayna
2-Charlotte Chiao Fransa
3-Valeria Gurchenko Rusya
3-Emine Göğebakan Türkiye

41 KG. ERKEKLER
1-Dmitrii Pastukhov Rusya
2-Shain Shiasi Dehsouri İran
3-Abdul Wahid Hindistan
3-Arturo Gomez Sahura İspanya

37 KG. BAYANLAR
1-Seterah Chaboki İran
2-Jovana Atlagiç Sırbistan
3-İrem Bektaş Türkiye
3-Nargiz Mirzeveya Azerbaycan

45 KG. ERKEKLER
1-Zaid Alhalawani Ürdün
2-Moiseev Vladislav Rusya
3-Abdelrahman Elsayed Mısır
3-Mertcan Dolmacı Türkiye

41 KG. BAYANLAR
1- Chen Jeıh Chen Tayvan
2- Paola Stracek Hırvatistan
3-Hilal Şimşek Türkiye
3-Daria İsmailova Rusya

49 KG. ERKEKLER
1-Vito Dell'aquıla İtalya
2- Ebrahim Safari Soumeeh İran
3- Mohamed Farag Mısır Mısır
3- Muhammedcan Gökçe Almanya

44 KG. BAYANLAR
1-Donya Mohammadi İran
2-Jolanda Tarvida Litvanya
3- Mayn Yengele Coran Filipinler
3-İrem Erdoğan Türkiye

53 KG. ERKEKLER
1- Lee Il hyeon Kore
2-Niko Saarinen Finlandiya
3-Joshua Liu ABD
3-Anthony Carre Fransa

47 KG. BAYANLAR
1-Wu Guan Jıe Tayvan
2-Siena Limbu Lingden İngiltere
3-Sefa Ceren Koyuncu Türkiye
3-Olga Kameneva Rusya

57 KG. ERKEKLER
1-Amşr Hussein Kolinavd İran
2-Sarmat Tcakoev Rusya
3-Yevgenıy Saıgakov Ukrayna
3- Emiliano Cruz Meksika

51 KG. BAYANLAR
1-Tuğba Yılmaz Türkiye
2-Imen Hassane Ben Mısır
3-Denise Langhayı Kanada
3-Ana Taslan Hırvatistan

61 KG. ERKEKLER
1-Mehrdad Khazaeipool İran
2-Luis Osorio Meksika
3-Hüseyin Kartal Türkiye
3-Gonzalez Garsia Javier İspanya

55 KG. BAYANLAR
1-Aleyna Yılmaz Türkiye
2- Anna Btsaeva Rusya
3-Anya Sagooviçu oldova ABD
3-İlina Volocar Moldova

65 KG. ERKEKLER
1-Myeong Gyun Byun Kore
2-Mohammad Amin Pouladi İran
3-Wassin El Jilal Danimarka
3-Ahmed Muhammed Mısır

59 KG. BAYANLAR
1-Kristina Cerina Hırvatistan
2-Zahra Rad Shojai İran
3-Teh Yen Hsin Tayvan
3-Abley Simone İngiltere

+65 KG. ERKEKLER
1-Azar Voghoei Amishossein İran
2-Nartay Urazbayev Kazakistan
3-Muhammed Açıkgöz Türkiye
3-İslamijon Adkhamov  Özbekistan

+59 KG. BAYANLAR
1-Zahra Pouresmaeil İran
2-Anastasia Baklanova Rusya
3-Yun Çi Pan Tayvan
3-Della Sassi Fransa