Türkiye-Macaristan Maçının Ardından

Arda Turan, 'Kendi sahanızda kazanamıyorsanız Dünya Kupası'na gidemezsiniz' dedi.

  • 563
Türkiye-Macaristan Maçının Ardından
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜRKİYE-MACARİSTAN MAÇININ ARDINDAN

- MİLLİ FUTBOLCU ARDA TURAN:
- “KENDİ SAHANIZDA KAZANAMIYORSANIZ DÜNYA KUPASI’NA GİDEMEZSİNİZ”
- “SORUMLULAR, BİZ FUTBOLCULARIZ, TÜRK HALKINDA ÖZÜR DİLİYORUZ”
- “SEMİH, BU ÜLKENİN YETİŞTİRDİĞİ EN ÖNEMLİ OYUNCULARDAN BİRİ. İNŞALLAH BUNDAN SONRA DAHA DİKKAT EDER”

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'ndaki altıncı maçında Macaristan ile kendi sahasında 1-1 berabere kalan A Milli Takım’ın yıldız futbolcusu Arda Turan, “Kendi sahanızda kazanamıyorsanız Dünya Kupası’na gidemezsiniz” dedi.
Maçın ardından açıklamalarda bulunan Atletico Madridli futbolcu Arda Turan, Macaristan karşısında alınan beraberlikte sorumluluğun kendilerine ait olduğunu belirterek, “Kendi sahanızda maçları kazanamıyorsanız dünya kupasına gidemezsiniz. Her zaman dediğim gibi sorumlular, biz futbolcularız. Çok üzgünüm söyleyecek bir şey yok” diye konuştu.
Bir muhabirin Milli Takımın Macaristan karşısında şansızlığını sorulması üzerine Arda Turan, “Şanssızlıkla alakası yok; becerisizlik. Kalenin ağzındaki topu gol yapamıyorsunuz; gol yaptığımızda da kalemizde gol gördük. Türk halkından özür diliyorum” şeklinde konuştu.
Macaristan’ın beraberlik golünde Semih’in yaptığı hata ile ilgili olarak da Arda Turan, “Futbol bir takım oyunu böyle hatalar olur. Semih, bu ülkenin yetiştirdiği en önemli oyunculardan biri. İnşallah bundan sonra daha dikkat eder. Semih’e gelene kadar da kaç tane maç oynadık. Şu anda 1 buçuk yıllık bir milli takım zamanını boşa atmış durumdayız. Bireysel olarak yıkılmış durumdayım” ifadelerini kullandı.