Türkiye, Taekwondo'da Avrupa İkincisi

Türkiye, 22. Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası'nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

  • 610
Türkiye, Taekwondo'da Avrupa İkincisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize edilen ve 47 ülkeden 387 sporcunun katılımıyla İsviçre’nin Montrö şehrinde düzenlenen 22. Avrupa Taekwondo Şampiyonası sona erdi.

TAKIM HALİNDE AVRUPA İKİNCİSİYİZ

22. Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Türkiye, genel klasmanda ikinci sırayı aldı.

Şampiyonayı 3 altın ve 1 bronz madalya ile tamamlayan İngiltere ilk sırayı alırken, 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Rusya ise Türkiye’nin ardından üçüncü sırayı aldı. 

Türkiye’yi bu önemli şampiyonada temsil eden uluslararası hakem Asuman Akdemir de şampiyonanın en iyi bayan hakemi seçildi.

Şampiyonada Türkiye adına, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül ve bayanlar 62 kiloda İrem Yaman altın, bayanlar 67 kiloda Nur Tatar, +73 kiloda Nafia Kuş ve erkekler 80 kiloda Yunus Sarı gümüş, bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım ve 53 kiloda Zeliha Ağrıs bronz madalya kazandı.