Türkiye'de Bir İlk Tosya Doğa Sanat Kampı

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde Belediye'nin katkılarıyla 10 farklı ülkeden dünyaca ünlü 22 ressamın katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Tosya Doğa Sanat Kampı'nın açılışı Vali Şehmus Günaydın tarafından yapıldı.

  • 346
Türkiye'de Bir İlk Tosya Doğa Sanat Kampı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Türkiye’de gerçekleştirilen ilk Doğa Kampı olma özelliği olan sergiye Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Tosya Kaymakam vekili Taşköprü Kaymakamı Zafer Çoşkun, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Garnizon Komutanı Sefer Sezer, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir ve çok sayıda misafir katıldı.

Sergi açılışına katılan Vali Şehmus Günaydın 22 ülkeden sergiye eserleri ile katılan sanatçıları ziyaret ederek Kastamonu’ya hoş geldiniz dedi. Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ‘’ Sayın Valim ve değerli konuklar İlimizin ve Tosya’nın tanıtımına büyük bir katkı sağlayacak Uluslararası Doğa Sanat Kampının açılışına katıldığını için teşekkür ederim. Sanatçıların ele aldığı bu sanat eserleri ilçemizin çeşitli güzelliklerini de gün yüzüne çıkarmış oldu. Ben tekrar sislerin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın yaptığı konuşmada’’ Kastamonu ve Tosya bu güne kadar tanıtım ve Turizm açısında fazla ön plana çıkarılmamış. Bu şekilde yapılan kültürel çalışmaların ilçenin tanıtımı için önemli çalışmalardır. Tosya Bu konuda önemli bir adım atmıştır’’ dedi.

Konuşmalar sonrası Vali Şehmus Günaydın ve Protokol tarafından sergiye katılan sanatçılara plaket verildi.Sergiye katılan en küçük sanatçı Tosya Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir’in oğlu 8 yaşında ki Efe Daşdemir’e ise özel plaket verildi.

Tören sonrası Vali Şehmus Günaydın ve Protokol sergi alanında bulunan sanatçıları eserlerini gezerek yaptıkları çalışmalara tek tek incelediler.

SEDAT AĞACIKOĞLU (İHA)