Tutuklu PKK sempatizanı 3 öğrenci, tahliye edildi

Kastamonu Üniversitesinde PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan 3 öğrenci, tahliye edildi.

  • 450
Tutuklu PKK sempatizanı 3 öğrenci, tahliye edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Kastamonu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları gerekçesiyle düzenlenen eş zamanlı operasyonda 5 üniversite öğrencisi gözaltına alınmıştı. PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu iddia edilen A.G., A.K. ve F.K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, A.T. ve H.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında haklarında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılan YDG-H üyesi A.G., A.K., F.K., A.T. ve H.B. hakkında dava açıldı. Mahkeme heyeti, açılan davada tutuklu yargılanan sanıklar PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi A.G., A.K. ve F.K.’nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verirken, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan A.T. ve H.B.’nin ise adli kontrol şartlarının kaldırılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, davadaki diğer eksikliklerinin giderilebilmesi için duruşmayı Ocak 2018 yılına erteledi.