'Tutumluluk, Çocuklarımıza Aşılanmalı'

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi'nin öğrencileri ile birlikte Yerli Malı Haftası'nı kutladı.

  • 642
'Tutumluluk, Çocuklarımıza Aşılanmalı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Resmi adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olan ve her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi’nde Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da katılımı ile kutlandı.

2’nci Dünya Savaşı sonrası ülkemizde oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önüne geçilmesi ve tutumluluk bilincinin oluşturulması için amaçlanan bu hafta hakkında bilgi veren Babaş, bu haftanın düzenlenmesindeki en büyük amacın, yerli malları tüketiminin vurgulanması olduğunu söyledi.

Hafta boyunca tutumlu olmanın, birikim yapmanın ve yerli malı kullanmanın vurgulanacağını ifade eden Babaş: “Tutumluluk küçük yaşlarda çocuklarımıza aşılanmalıdır. Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan; boşa akan suyu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuklar, bu güzel alışkanlıklarını büyüdükleri zaman da devam ettirir” dedi.

Bakımevinin öğrencilerine ülkemizde yetiştirilen yerli mallarını da tanıtan Babaş, çocuklara tutumlu olmaları yönünde öğütler de verdi.

‘EKONOMİMİZİ GELİŞTİRMEK BU HAFTANIN ÖNEMLİ GAYELERİNDEN’

Çocuk bakımevinin öğrencilerine yerli malı haftasının önemini anlatan Babaş, gelecek nesillere miras olarak bırakacağımız çocuklarımızın bilinçli tüketiciler olarak yetişmelerinin önemini vurguladı.

Bu bağlamda açıklamalarını sürdüren Babaş; “Temel tüketim maddelerini öz kaynaklarımızdan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın en önemli gayelerinden bir tanesidir. Ülkemiz, son yıllarda öz kaynaklara yönelme noktasında önemli aşamalar kaydetmiştir. Bu haftada çocuklarımıza tutumlu olmayı ve öz kaynaklardan beslenmeyi çok iyi bir şekilde anlatmamız gerekir. Çünkü çocuklarımız; bizim geleceğimizdir” diye konuştu.

(KG)