Tuzla Belediyesi'nden Kastamonu Çıkarması

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, 2023 vizyonu için 2015 seçimlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, hiç olmadıkları kadar birlik ve beraberliğe ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

  • 486
Tuzla Belediyesi'nden Kastamonu Çıkarması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI: “HİÇ OLMADIĞIMIZ KADAR, BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Şadi Yazıcı, 7 Haziran’da yapılması planlanan genel seçimlere destek vermek için Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da Doğanyurt ve Abana ilçelerini ziyaret eden Şadi Yazıcı, seçim çalışmalarına katıldı.

Vatandaşlara Türkiye’nin 2023 vizyonu için 2015 seçimlerinin öneminden bahseden Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “7 Haziran 2015 seçimleri ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Ülkemizde demokrasi için her ne olursa olsun, ülke ve milletimiz için hayır olacağına yürekten inanıyoruz. Bu kapsamda bizler, İstanbul Tuzla’da ciddi manada seçim çalışmalarını bütün teşkilatımızla ve bütün arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu seçimin Kastamonu’da da İstanbul’da da Allah’ın izniyle AK Parti’nin yerinde ve zamanında adaylarıyla, teşkilatın bütünleşmesiyle çalışmasını görmekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğe hiç bu kadar ihtiyacımız olduğu bir dönem olmadığına inanan bir kardeşinizim. Çünkü tarih boyunca birçok zaman birlik ve beraberlikten ayırmasın diye yollara çıktık ama ülke ve millet olarak, bulunduğumuz coğrafya üzerinde deprem gibi sıkışmış sorunları artık bulunduğumuz coğrafya dahil olmak üzere dünyada büyük olaylara gebe bir dönemde 2015 seçimlerinin birlik ve beraberlik için bir şans olduğuna inanıyoruz. İnşallah rabbim, bu birlik ve beraberliğimizi sağlayacak. Bu seçim sonuçlarını da hayırlı kılacaktır” dedi.

Kastamonu’da milletvekilliğinde 3-0’ın olabilmesi için öncelikle çalışılması gerektiğine işaret eden Yazıcı, “Çünkü çalışınca her şeyin olacağına inanan birisiyim. Olmaz ya da imkansız diye bir şey yoktur ve hayatta en güzel şey, insanları imkansız dediği şeyi başarmak olduğuna inanırım. Bu yüzden Kastamonu’da çalışınca 3-0 neden olmasın. Yeter ki vatandaşlarımızın bu konudaki iknalarının sağlanması gerekiyor. Ama sonuçta biz çalışırız, taktir Allah’ındır” şeklinde konuştu.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Murat Demir’in davetlisi olarak Kastamonu’ya geldiğini ve Murat Demir ile İstanbul Tuzla’da siyaset yaptığını anlatan Yazıcı, şöyle konuştu: “Burada da siyaset yapması bizi, fazlasıyla sevindirirdi. Milletvekili olması, burada çalışması bizleri mutlu ederdi. Ama AK Parti teşkilatlarında bir şey vardır. Görev bir şekilde verilir, birisine sandık başkanlığı verilir, birisine belediye başkanlığı, birisine milletvekilliği, birisine de bakanlık verilir. Dolayısıyla bugün olmadı, başka bir zaman olur. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışta bunların hiçbir önemi yoktur. AK Parti’de öncelikle bir hedef vardır. Ve bu milletimizin istemiş olduğu hizmet etme aşkını yaşatacağız. Bizlerde, o hizmeti getirecek ekipleri hep birlikte omuzlayacağız. Hizmet etmenin yolu, sandık başkanlığından başlar, başbakanlığa kadar gider. Biz, bu konuda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği uzun soluklu bir maraton olduğuna inanıyoruz siyasette. Dolayısıyla ne bir kayıptır ne de birde kazanımdır. Bizim için asıl olan bir şey vardır buda ilkelerimizdir. AK Parti’de bu ilkeler doğrultusunda siyaset yapıyor. Önemli olan gerçekten bir hizmet üretebilmektir. Bunu da hep birlikte ürettiğimize inanıyoruz. Murat Demir kardeşimizle de bundan sonra Kastamonu’da ya da İstanbul’da veya başkan bir yerde yine devam ederiz. Bu yüzden bundan sonra seçilecek olan milletvekili kardeşlerimize başarılar diliyoruz”

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)