Twitter Kullanan Bakanlar

Atama bekleyen memur adayları seslerini duyurabilmek için sosyal ağları aktif şekilde kullanıyor.

  • 809
Twitter Kullanan Bakanlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TWİTTER KULLANAN BAKANLAR 

- SOSYAL AĞLAR ATAMA BEKLEYENLERE UMUT OLUYOR

Meydanları dolduran ve seslerini duyurabilmek için yoğun çaba sarfeden ‘işsiz’ üniversite mezunlarının gündeme gelmeleri artık çok daha kolay. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı (KPSS) başarıyla geride bırakarak atama bekleyen vatandaşlar soluğu sosyal ağlarda alıyor. Atama bekleyen memur adayları seslerini duyurabilmek için sosyal ağları aktif şekilde kullanıyor. Kolay şekilde organize olan insanlar sosyal mecraalardaki eylemlerle gündeme gelmeyi ve kamuoyu oluşturmayı başarıyor. 

TT ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜYORLAR
Atama bekleyen memur adayları Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girebilmek için çok sayıda insan tarafından binlerce tweet atılmasını sağlıyorlar. Ayrıca bol takipçili ünlülere ve medya kuruluşlarından da yardım istiyorlar. Böylece Trending Topic listesinde yer almaları daha kolay oluyor. Atama bekleyenler şimdiye kadar “TürkiyedeSosyologOlmak, BTÖğretmenleriMesleğineSahipÇıkıyor, ZiraatMühendisi, MEFveTEFOgretmenleri, AlmaOgretmeninAhiniVer44bininHakkini” gibi hasthasglerle gündeme gelmeyi başardılar.

BAKANLAR CEVAP VERİYOR
Bakanlar Kurulu’ndaki isimlerin sosyal ağlarda yer alması da vatandaşa avantaj sağlayan diğer bir etken. Özellikle bakanlara attıkları mesajlarla sorunlarını ve taleplerini dile getiren insanlar muhattap bulma ve birebir yanıt alma imkanına sahip oluyor.

TWİTTER KULLANAN BAKANLAR
Twitter'ı etkin olarak kullanan bakanlar şunlar: "Ahmet Davutoğlu - @Ahmet_Davutoglu, Mehmet Simsek - @memetsimsek, Bülent Arınç - @bulent_arinc, Suat KILIÇ - @GSB_SuatKilic, Ömer Çelik - @omerrcelik, Bekir Bozdağ - @bybekirbozdag, Zafer Çağlayan - @_ZaferCaglayan,
Erdoğan Bayraktar - @ErdoganBayraktr, Mehmet Müezzinoğlu - @MuezzinogluDR, Veysel Eroğlu - @VeyselEroglu, Egemen Bagis - @Egemen_Bagis, Fatma Şahin - @FatmaSahin_ASPB, Muammer Güler - @gulermuammer, Faruk ÇELİK - @csgbfarukcelik".