Ülkü Ocakları online eğitimde hız kesmiyor

Dünyayı saran koronavirüs salgınında eğitimin sekteye uğramaması adına ön plana çıkan 'online eğitim' sisteminde Ülkü Ocakları öncü projeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

  • 2571
Ülkü Ocakları online eğitimde hız kesmiyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan ‘Bilgi Ocakta’ yarışmaları bir yandan eğitime katkı sağlıyor bir yandan da eğlenceli yarışmalara vesile oluyor.

Başlatılan yeni proje ile ilgili olarak bilgi veren Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar şunları ifade etti: “Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ve kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliği’nin beğenisini kazanan  Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere milletimizin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş bir eğitim programıdır. Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı bilgi ocakta da mevcuttur.

Çevrimiçi Eğitim Modülünde;

-Liseye Hazırlık

-Üniversiteye Hazırlık

-KPSS

-ALES testleri yer almaktadır.

İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de eklenecektir.

Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur. Genel Kültür, tarih, coğrafya, kültür sanat, müzik, spor, edebiyat, sinema ve dergiler kategorileri yer almaktadır.

Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir.

Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.

Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklarımız için hazırladığımız eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu Kovid-19 salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten 'Süper Zekâ' oyunu ile çocuklarımız boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecektir.

Sıra dışı bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Tarihte bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve 'tarihte ilk olma' özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Bir çok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun.

Sizde eğlenirken öğrenmek istiyorsanız www.bilgiocakta.com adresinden kayıt olarak yarışmalara katılabilirsiniz."