CHP'de alternatifsiz başkan adayları açıklandı

140 belediye başkan adayı daha belli oldu.

CHP'de alternatifsiz başkan adayları açıklandı

CHP'de 24 Ekim'de toplanan Parti Meclisinde (PM) 105 ilçe ve belde belediye başkan adayının açıklanmasının ardından bugün 140 aday daha açıklandı. 

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. PM toplantısı sonrasında 140 belediye başkan adayı açıklandı. 1 büyükşehir ve 10 il belediye başkan adayı da belirlendi. Buna göre Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçi, Batman Belediye Başkan adayı Enver Erdem, Bingöl Belediye Başkan adayı Vahdettin Uzunyayla, Gümüşhane Belediye Başkan adayı Bedri Ağaç, Uşak Belediye Başkan adayı Asım Kalelioğlu, Erzincan Belediye Başkan adayı İsmail Taş, Karabük Belediye Başkan adayı Mehmet Durum, Burdur Belediye Başkan adayı Ali Orkun Ercengiz, Giresun Belediye Başkan adayı Kerim Aksu, Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman oldu. Listede 33 mevcut belediye başkan adayı ise yerini korudu. 

CHP'nin belirlenen 140 il, ilçe ve belde belediye başkan adayı sırasıyla şöyle: 

1 Adana İmamoğlu Kasım Karaköse 

2 Adana Tufanbeyli Ahmet Aktürk 

3 Adıyaman Çelikhan Pınarbaşı Mahmut Alan 

4 Adıyaman Tut Mehmet Kılıç (CHP Belediyesi) 

5 Adıyaman Besni Şambayat Nejdet Arıcı (Mevcut Başkan) 

6 Adıyaman Besni Vakkas Acar (Kesmetepe Belelediye Başkanı) 

7 Afyonkarahisar Sülümenli İsmail Özakman 

8 Afyonkarahisar Çay Pazarağaç Fahrettin Mutlu 

9 Ağrı Tutak Erkan Sayan 

10 Ağrı Taşlıçay Kubbettin Tekgül 

11 Aksaray Merkez Taşpınar Cihan Yüksel (Mevcut Başkan) 

12 Aksaray Merkez Yeşiltepe Tahsin Çelik (Mevcut Başkan) 

13 Aksaray Merkez Yeşilova Sibel Muştu 

14 Amasya Merzifon Alp Kargı (Mevcut Başkan) 

15 Ankara Çankaya Alper Taşdelen (Mevcut Başkan) 

16 Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar (Mevcut Başkan) 

17 Ankara Elmadağ Adem Barış Aşkın 

18 Antalya Manavgat Sükrü Sözen (Mevcut Başkan) 

19 Antalya Kemer Mustafa Gül (Mevcut Başkan) 

20 Ardahan Göle Köprülü Engin Sarıkaya 

21 Artvin Kemalpaşa Ergül Akçiçek (Mevcut Başkan) 

22 Aydın Koçarlı Mutlu Öztürk (Mevcut Başkan) 

23 Balıkesir Balya Orhan Gaga 

24 Balıkesir Havran Bedri Şahin 

25 Balıkesir Manyas Tancan Barçın (Mevcut Başkan) 

26 Balıkesir Burhaniye Ali Kemal Deveciler 

27 Bartın Kurucaşile Nergis Kartal 

28 Batman Gercüş Hamdiye Öner 

29 Batman Hasankeyf Orhan Cihan 

30 Batman Beşiri Genco Özel 

31 Batman Kozluk Savaş Durmaz 

32 Batman Sason Adnan Yaşar 

33 Bilecik İnhisar Ayhan Ödübek 

34 Bingöl Yayladere Sabri Akyürek (Mevcut Başkan) 

35 Bingöl Yedisu Veysel Yaygan 

36 Bingöl Kiğı Yılmaz Gündüz (Mevcut Başkan) 

37 Bitlis Adilcevaz Aydınlar İsmet Özçalımlı 

38 Bitlis Mutki Kavakbaşı Mezher Özdeş 

39 Bitlis Güroymak Günkırı Servet Başelçin 

40 Bitlis Güroymak Gölbaşı Cuma Siri 

41 Burdur Bucak Kızılkaya Şeref Coşar 

42 Bolu Mengen Turhan Bulut (Mevcut Başkan) 

43 Bolu Mudurnu Mehmet İnegöl (Mevcut Başkan) 

44 Bolu Yeniçağa Adnan Güngör 

45 Bolu Dörtdivan İlyas Özalp 

46 Bursa Orhangazi Şaban Çetin Çoklar 

47 Bursa Harmancık Ahmet Tufan 

48 Bursa Orhaneli Vildan Koç 

49 Çanakkale Çan Bülent Öz 

50 Çanakkale Çan Terzialan Feride Demirbaş 

51 Çanakkale Ayvacık Mesut Bayram 

52 Çanakkale Ezine Halil Büyükerol 

53 Çanakkale Lapseki Çardak Metin Semerci 

54 Çankırı Eldivan Afife Ülkü Kavalalı 

55 Çankırı Kurşunlu Tevfik Metin Aktaş 

56 Denizli Serinhisar Hüseyin Gemi 

57 Denizli Çivril Ömer Köseoğlu 

58 Denizli Pamukkale Ahmet Divarcı 

59 Denizli Güney Mustafa Urtekin 

60 Diyarbakır Çüngüş Muhiddin Yıldırım 

61 Düzce Akçakoca Fikret Albayrak 

62 Düzce Gölyaka Abdullah Şahin 

63 Eskişehir Han Erdal Şanlı (Mevcut Başkan) 

64 Eskişehir Mahmudiye İshak Gündoğan (Mevcut Başkan) 

65 Eskişehir Odunpazarı Kazım Kurt (Mevcut Başkan) 

66 Eskişehir Tepebaşı Ahmet Ataç (Mevcut Başkan) 

67 Gaziantep Karkamış Ali Doğan 

68 Gaziantep Araban Hasan Doğru 

69 Giresun Tirebolu Burhan Takır 

70 Giresun Eynesil Ahmet Latif Karadeniz 

71 Gümüşhane Şiran Hüseyin Kaya 

72 Hatay Antakya Hikmet Hatunoğlu 

73 Kahramanmaraş Andırın Ahmet Rüzgar 

74 Kahramanmaraş Elbistan Onur Gürbüz 

75 Kars Arpaçay Enver Akkaya 

76 Kars Susuz Oğuz Yantemur 

77 Kastamonu Devrekani İlhan Tuncer 

78 Kastamonu Bozkurt Güvenç Demirezen 

79 Kayseri Bünyan Mustafa Naldız 

80 Kayseri Felahiye Kerim Karakoç 

81 Kocaeli Darıca Yakup Törk 

82 Kocaeli Karamürsel Ahmet Çalık 

83 Karabük YeniceYortanpazarı İsmail Elemen 

84 Kütahya Dumlupınar Zekeriya Yılmaz 

85 Kütahya Domaniç Mustafa Temel Ergün 

86 Kütahya Domaniç Çukurca Ceyhun Ergün 

87 Kütahya Altıntaş Doğan Akbunar 

88 Kırıkkale Sulakyurt Tamer Cihan 

89 Ordu Fatsa Ahmet Canbaz 

90 Ordu Aybastı Özdilek Aydoğan 

91 Ordu Gölköy Cengiz Sarıyer 

92 Ordu Akkuş Bayram Görür 

93 Sakarya Serdivan Zafer Kazan 

94 Sakarya Karapürçek Nizamettin Yıldız 

95 Samsun Yakakent Ramazan Şensoy 

96 Samsun Çarşamba Altan Karabulut 

97 Sinop Erfelek Muzaffer Şimşek (Mevcut Başkan) 

98 Sinop Gerze Osman Belovacıklı (Mevcut Başkan) 

99 Sivas Gemerek Çepni Gülbeden Yüksel (CHP Belediyesi) 

100 Sivas İmranlı Murat Açıl 

101 Sivas Şarkışla Ayfer Temel 

102 Şanlıurfa Hilvan Abuzer Bebe 

103 Şanlıurfa Akçakale Ahmet Geçit 

104 Şanlıurfa Halfeti Ekrem Morçiçek 

105 Şanlıurfa Suruç Kemal Eşsiz 

106 Şanlıurfa Harran Mehmet İngin 

107 Şanlıurfa Viranşehir Şehmus Dodukanlıoğlu 

108 Tunceli Mazgirt Akpazar Cemal Bulut 

109 Tunceli Hozat Seyfi Geyik (CHP Belediyesi) 

110 Tunceli Mazgirt İsmail Toprak 

111 Uşak Eşme Yılmaz Tozan 

112 Uşak Sivaslı Pınarbaşı Naci Akyürek (Mevcut Başkan) 

113 Uşak Sivaslı Selçikler İbrahim Kökçü 

114 Uşak Eşme Yeleğen Feyzi Kaya(Mevcut Başkan) 

115 Uşak Banaz Kızılcasöğüt Ömer Biçer (Mevcut Başkan) 

116 Van Çaldıran Muhamed Aladağ 

117 Yalova Armutlu Ali Çetinkaya 

118 Yalova Altınova Kaytazdere Ali Kangal (Mevcut Başkan) 

119 Yalova Altınova Subaşı Turan Canbay 

120 Yalova Çınarçık Avni Kurt (Mevcut Başkan) 

121 Yalova Çınarcık Koru Kamil Yaman (Mevcut Başkan) 

122 Yalova Çiftlikköy Nedim Güler 

123 Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Hayrettin Çataklı 

124 Zonguldak Çaycuma Saltukova Alim Genç 

125 Zonguldak Alaplı Gümeli Ahmet Saydam (Mevcut Başkan) 

126 Zonguldak Kozlu Cengiz Bank 

127 Zonguldak Merkez Beycuma Hayati Açıkgöz 

128 Zonguldak Kilimli Ali Aslan Kılıç(Mevcut Başkan) 

129 Zonguldak Kilimli Çatalağzı Adnan Akgün (Mevcut Başkan) 

130 Balıkesir BŞB Ahmet Akın Milletvekili 

131 Artvin Merkez Demirhan Elçin 

132 Batman Merkez Enver Erdem 

133 Bingöl Merkez Vahdettin Uzunyayla 

134 Gümüşhane Merkez Bedri Ağaç 

135 Uşak Merkez Asım Kalelioğlu 

136 Erzincan Merkez İsmail Taş 

137 Karabük Merkez Mehmet Durum 

138 Burdur Merkez Ali Orkun Ercengiz (Mevcut Başkan) 

139 Giresun Merkez Kerim Aksu (Mevcut Başkan) 

140 Yalova Merkez Vefa Salman (Mevcut Başkan) 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER