Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası Sona Erdi

4. Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında Moldova'nın başkenti Chisinau (Kişinev)'da yapıldı

  • 851
Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası Sona Erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası

4. Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında Moldova'nın başkenti Chisinau (Kişinev)'da yapıldı

42 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun katıldığı şampiyonaya Türkiye, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin yönetiminde 8 erkek ve 8 bayan sporcu ile tam kadro olarak katıldı.



BÜTÜN MÜSABAKA KURALARI
1. GÜN MÜSABAKA KURALARI ( 18 Nisan, Perşembe) | PDF Dosyası
2. GÜN MÜSABAKA KURALARI ( 19 Nisan, Cuma) | PDF Dosyası
3. GÜN MÜSABAKA KURALARI ( 20 Nisan, Cumartesi) | PDF Dosyası
4. GÜN MÜSABAKA KURALARI ( 21 Nisan, Pazar) | PDF Dosyası


1. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI
 | PDF Dosyası


İlk Gün 4'de 4 Madalya

Şampiyonanın birinci gününde Türkiye, 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile 4 de 4 yaptı.

Mehmet Korucu - 87 Kg
Mehmet Korucu, ilk turda Gürcü Natchkebia Beka'nın diskalifiye olmasıyla çeyrek finale yükseldi. 

Çeyrek finalde Yunan Aivaliotis Dimitrios'u 9-1 yenen sporcumuz yarı finale yükseldi. 

Yarı finalde Romen Roseanu Claudiu'yu nakavt eden Mehmet, adını finale yazdırdı. 

Finalde rakip Rus Taubolatov Rasul'e 15-9 yenilen Mehmet Korucu, Avrupa İkincisi oldu.

Ensar Uğuz - +87 Kg
Ensar Uğuz, ilk turu maç yapmadan geçti. 

Çeyrek finalde ise Azeri Bahmalov Aydin'ı 19-11 yenen sporcumuz yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Rus Danilov Vladimir'e 7-4 yenilen Ensar Uğuz Avrupa Üçüncüsü oldu.

Yaprak Eriş - 73 Kg
Yaprak Eriş ilk turda Fransız Diallo Alimatou'yu 3-2 yenerek çeyrek finale yükselen Eriş, çeyrek finalde de Karadağlı Popovic Andjela'yı 6-0 ile geçti. 

Yarı finaldeki rakibi Rus Potapova Aleksandra'yı 5-4 ile geçen sporcumuz finale yükseldi. 

Finalde Yunan Mouka Aspasia'yı 18-9 yenen Yaprak Eriş, Avrupa Şampiyonu oldu.

Nafia Kuş - +73 Kg
Nafia Kuş ilk turu maç yapmadan geçerek direkt yarı finale yükseldi. 

Yarı finalde Rus Ikaeva Alina'yı 14-13 ile geçen sporcumuz adını finale yazdırdı. 

Finalde Norveçli Skaar Tina R.'yi 16-4 sayı farkıyla yenen Nafia Kuş, Avrupa Şampiyonu oldu.


Şampiyonanın ikinci gününde Türkiye, 1 altın ve 2 bronz madalya kazandı.

Muhammed Talha Sarı - 74 Kg

Sporcumuz ilk turu maç yapmadan bay geçti.

İkinci turda İsveçli Miserbiev Shahbulat'ı 15-12 yenen Talha çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde rakip, Ukraynalı Chaika Sergii'yi 8-2 yenen sporcumuz yarı finale yükseldi.

Yarı finalde ise Belaruslu Satsyk Aleh'i 14-3 yenerek adını finale yazdırdı.

Finalde Rus Pagaev, Alexander'ı 6-5 yenen Muhammed Talha Sarı Avrupa Şampiyonu oldu

Berkcan Süngü - 80 Kg


Sporcumuz ilk turu maç yapmadan bay geçti.

İkinci turda Slovak Angyal Adrian'ı 7-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde ise Sırp Rabijac Stojan'ı 15-9 yenen Berkcan, yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Rus Zartdinov Fail'e altın vuruşta kaybeden Berkcan Süngü Avrupa Üçüncüsü oldu.

Sude Bulut - 62 Kg

İlk turda Sırp Radmilovic Aleksandra'yı 10-7 yenen sporcumuz çeyrek finale yükseldi. 

Çeyrek finalde Alman Rabia Güleç'e 15-14 yenilen Sude Bulut şampiyonaya veda etti.

Şule Yılmaz - 67 Kg

İlk turda Rus Evlampyeva Elena'yı 15-3 ile geçen Şule çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Sloven Lemajic Dunja'yı 5-2 yenen sporcumuz, yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Fransız Niare Haby'e altın vuruşta kaybeden Şule Yılmaz, Avrupa Üçüncüsü oldu.


2. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası


Şampiyonanın üçüncü gününde Türkiye yine kürsüde yer aldı. Sporcularımız günü 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile kapattılar.

Seyithan Akbalık - 63 Kg


İlk turda Bulgar Dimov Tsanislav'ı 11-4 yenerek ikinci tura yükseldi.

İkinci turda Hırvat Razic Deni Andrun'u 17-5 yenen sporcumuz çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Rus Minin Viacheslav'a 15-7 yenilerek şampiyonaya veda etti.

Berkay Akyol - 68 Kg

Sporcumuz ilk turu maç yapmadan bay geçti.

İkinci turda İtalyan Bonaccorso Luciano 12-6 yenen Berkay, çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Avusturyalı Enes Acikel'i 6-4 yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Rus Kriveichenko Nikita'yı 23-5 sayı farkıyla yenen sporcumuz adını finale yazdırdı.

Finalde Azeri Mehraliyev Huseyn'e altın vuruşta kaybeden Berkay Akyol Avrupa İkincisi oldu.

Kübra Dürdane Çakır - 53 Kg

Sporcumuz ilk turu maç yapmadan bay geçti.

İkinci turda Bulgar Kostadinova Viktoria 'yı 10-1 ile geçerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek Finalde Rus Samokhvalova Anfisa'ya altın vuruşta yenilerek şampiyonaya veda etti.

Hatice Kübra İlgün - 57 Kg

Sporcumuz ilk turu maç yapmadan bay geçti.

İkinci turda İsrailli Shafrir Kadan'ı 9-3 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Romen Mihaila Malina'yı 8-1 yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde İtalyan Gaspa Cristina'ya altın vuruşta kaybeden Hatice Kübra İlgün Avrupa Üçüncüsü oldu.


3. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası


Ümitlerimiz Parlıyor

Milli Takımımızda erkeklerde, 74 Kg'da Muhammet Talha Sarı birinci olurken, 87 Kg'da Mehmet Korucu, 68 Kg'da Berkay Akyol, 54 Kg'da Mert Erdoğan ile 58 Kg'da Ömer Ramazan Evez ikinciliği elde ettiler. +87 Kg'da Ensar Uğuz ile 80 Kg'da Berkcan Süngü ise bronz madalya kazandılar.

Bayanlarda, 73 Kg'da Yaprak Eriş ile +73 Kg'da Nafia Kuş şampiyonluğu elde ederken, 49 Kg'da Fatma Sarıdoğan gümüş madalya kazandı. 67 Kg'da Şule Yılmaz ile 57 Kg'da Hatice Kübra İlgün ise Avrupa Üçüncüsü oldular.

Bu sonuçların ardından Türkiye, 3 Altın, 5 Gümüş ve 4 Bronz madalya ile erkeklerde ikinci, bayanlarda birinci olurken, genel klasmanda ise ikinciliği elde etti. Genel klasmanda Rusya birinciliği alırken, Ukrayna ve Azerbaycan üçüncülüğü paylaştılar.

GENEL KLASMAN | PDF Dosyası
BAYAN KLASMAN | PDF Dosyası
ERKEK KLASMAN | PDF Dosyası
1. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası
2. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası
3. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası
4. GÜN BÜTÜN MAÇ SONUÇLARI | PDF Dosyası
ŞAMPİYONANIN VIDEOLARI
Moldova Taekwondo Federasyonu'nun bir çalışmasıdır. Link bilgilendirme amaçlı verilmiştir.