Üniversite Hayali Kuran Genç Kız Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti

Zonguldak'ta liseyi bitirip üniversitede hemşirelik bölümünün hayali kuran 18 yaşındaki genç kız, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

  • 1068
Üniversite Hayali Kuran Genç Kız Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Bakacakkadı beldesinde yaşayan 18 yaşındaki Nurdan Bakır, önceki gün evinde rahatsızlanarak Gökçebey Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Karın ağrısı ve gaz sıkışması şikayetiyle hastanede ilk müdahalesi yapılan genç kız, taburcu edilerek evine yollandı.

Aradan 10 saat geçmesinin ardından tekrar rahatsızlanan Bakır, 112 ambulansı ile Çaycuma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tekrar muayenesi yapılan genç kız, Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Talihsiz genç kız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenilen Nurdan Bakır’ın cenazesi hastane morgundan alınarak Devrek ilçesine bağlı Özpınar köyüne getirildi.

HEMŞİRELİĞİ TERCİH EDECEKTİ

Köyünde defnedilen genç kızın babası Murat Bakır ise gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Yeliz Bakır ise ayakta durmakta güçlük çekti. Genç kızın arkadaşları da aileyi yalnız bırakmadı. Kızının üniversite sınavlarını kazandığını ve hemşirelik bölümünü seçeceğini hatırlatan baba Murat Bakır, şu ifadelere yer verdi:

“Önceki gün Gökçebey Hastanesi’ne acile gittik. Gaz sancısı dediler. Ben teravih namazına gittim. Teravih namazından geldikten sonra bana ‘Baba her yanım uyuşuyor’ dedi. Hemen 112’yi aradım. 112 geldi. Direk acile götürdü. Oradan Zonguldak’a havale ettiler. Bir gece yoğun bakımda kaldı. Orada sabahleyin öldüğünü söylediler. Kalp krizi geçirdiğini söylediler. Anlayamamışız. Üniversite sınavı oldu. Tercihleri vardı. Stres yapmış herhalde.”

“KENDİNE TERCİH LİSTESİ HAZIRLIYORDU”

18 yaşındaki Nurdan’ın babası Murat Bakır, kızının üniversite tercihlerinde hemşirelik ve fen ve teknoloji bilgisi öğretmenliğini yazmak için liste hazırladığını söyledi. Baba Murat Bakır, “Hemşirelik bölümü tutuyordu. Karabük, Zonguldak, Kastamonu tutuyordu. Ve peşine Fen ve Teknoloji Bölümü tutuyordu. Onları tercih edecekti” diye konuştu.

Dede Haydar Bakır ise “Rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmış. Oradan Zonguldak’a sevk etmişler. Kalp krizi dediler. Sınavları kazandı. Tercihleri yapacaktı” dedi.

ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Genç kızın Olcay Oktay Anadolu Lisesi’nde okuyan sınıf arkadaşları ve öğretmenleri de köye geldi. Aileyi yalnız bırakmayan arkadaşlar ve öğretmenler mezarın başında da dua ettiler. Genç kızın mezarına da beyaz başörtüsü ve künyesi konuldu.

Nurdan Bakır’ın lise birinci sınıfta okuyan kardeşi Yakup Bakır ise genç kızın arkadaşları tarafından teselli edildi.

FİKRİ ERDEM - ONUR ALTINDAĞ (İHA)