Ünlü 'Gücünü halktan ve kanunlardan alıyorlar'

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 404
Ünlü 'Gücünü halktan ve kanunlardan alıyorlar'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü yazılı mesajında; “Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Polis Teşkilatımız, milletinin de karakteri gereği daima mazlumların, muhtaçların yanında, zorbaların ve hainlerin karşısında mücadelesini sürdürmüştür. Gece gündüz demeden tüm şartlar altında ülkemizin her köşesinde görevini sürdüren polis teşkilatımız asli görevlerinden birisi olan güvenlik teminini büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Yapmış olduğu hizmetlerle halkımızın güvenini ve itibarını kazanan polis teşkilatımız yasaları uygulayarak hem kamu düzenini sağlamakta hem de anayasa ile güvence altına alınan temel hak ve özgürlüklerin korunmasında ve yaşamımızın huzur içinde sürdürülmesinde büyük bir özveriyle çalışarak toplumsal barışa son derece önemli katkıda bulunmaktadır.

Personelini devamlı olarak gelişen teknolojiye adapte eden ve her türlü şartlara hazırlamakta olan polis teşkilatımıza güveniyor ve her zaman halkıyla bütünleşmiş bir teşkilatımız olmasından dolayı gurur duyuyorum.

Bu vesileyle Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıl dönümünü içtenlikle kutlarken, görevleri başında şehit olan polislerimizi şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Tüm emniyet çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.”