Vali Günaydın'dan 10 Kasım Mesajı

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, 10 Kasım nedeni ile mesaj yayınladı.

  • 523
Vali Günaydın'dan 10 Kasım Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Günaydın;
Saygıdeğer Kastamonulu hemşehrilerim…

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77.Yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir çok sıkıntının, yokluğun ve zorluğun söz konusu olduğu bir dönemde Milleti ile birlikte başlattığı büyük bir mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak, kurmuş olduğu Cumhuriyeti genç nesillere emanet etmiştir.

Cumhuriyetimiz bugün, kuruluş amacına uygun olarak, gelişen ekonomisiyle, sanayi tesisleri, üniversiteleri, otoyollarıyla, eğitim, spor ve sağlık alanındaki büyük yatırımlarıyla, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, modern şehircilik uygulamalarıyla her alanda gelişmişlik standartlarını yükseltmiş olup, yarınlara güven ve umutla bakan bir ülke konumundadır. Bu başarıları ile ülkemiz, dünyadaki bir çok ülkenin de umudu olmuştur.

Atatürk’ün, Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarılarını armağan ettiği gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır.

Bir çok ülkeye örnek gösterilen ülkemizin, milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiği başarıları, yarınlara daha güçlü bir şekilde ulaşacağımızın en somut göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

KG