Yangın sonrası bulunamayan aileyi arama çalışmaları devam ediyor

İki evin kullanılamaz hale geldiği yangında evlerden birinde yaşayan ve haber alınamayan 5 kişilik aileyi arama çalışmalarına devam edildi.

  • 985
Yangın sonrası bulunamayan aileyi arama çalışmaları devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nda, iki evin alevlere teslim olduğu yangında evlerden birinde yaşayan ve haber alınamayan 5 kişilik aileyi arama çalışmalarından 4'üncü gün de sonuç alınamadı.

Bürme köyünde, kış aylarında sadece Fazıl Çataloğlu ile ailesinin yaşadığı Kuzören Mahallesi'nde geçtiğimiz çarşamba günü çıkan yangında Fazıl ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin tamamen yanmasının ardından 5 kişilik aileden haber alınamaması üzerine başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yanan evlerde yürüttüğü çalışmaların ardından perşembe gününden beri ormanlık alanda jandarma ekipleri tarafından Ankara'dan getirilen iz takip köpekleriyle sürdürülen arama çalışmalarının 4'üncü gününde de aileye ulaşılamadı.

Havanın kararmasıyla arama faaliyetlerini sonlandıran ekipler, çalışmalara yarın devam edecekler.

Olayın geçmişi

Kastamonu'nda Fazıl Çataloğlu ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evlerin tamamen yanmasının ardından Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ndan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Fazıl Çataloğlu'nun yanan evinin enkazında torun Serdar Çataloğlu'na ait olduğu tahmin edilen bir cesede ulaşılmış, ceset, otopsi amacıyla Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Çataloğlu'nun traktörü ise evine 10 kilometre uzaklıktaki Elmayakası mevkisinde ormanlık alanda bulunmuştu.

AA