'Yapamaz dedikleri işlerin altına girdik ve başarılı olduk'

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, görev süresi boyunca ilçede yapılamaz denilen hizmetlere giriştiklerini ve başarılı olduklarını söyledi. 

  • 307
'Yapamaz dedikleri işlerin altına girdik ve başarılı olduk'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Daday’da gerçekleştirilen CHP İlçe Başkanları toplantısında konuşan Hasan Fehmi Taş, kaloriferli konut, düğün salonu, modern iş merkezi ve öğrenci yurdu projelerini hayata geçirdiklerini kaydetti.  Hasan Fehmi Taş ayrıca üniversite binası ile dere ıslahı projelerinde de sıkı takip ve diyalog sayesinde sonuca ulaştıklarını vurguladı.

Daday’ın üç dönemdir demokrasi, özgürlük ve Cumhuriyetin elinde olduğunu kaydeden Hasan Fehmi Taş, “İki dönemdir Belediye Başkanıyım. Daday üç dönemdir; demokrasi, özgürlük ve Cumhuriyetin elindedir. Kastamonu'dan ilçemize gelen misafirler biz kendimizi burada rahat ve özgür hissediyoruz diyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor.  Görevimiz sürecinde ilçede yapılmayacak işleri yaptık. Yapamaz dedikleri işlerin altına girdik ve başarılı olduk. Daday'da kaloriferli daire, düğün salonu sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıları gidermek için çalışmalar başlattık. Sıkıntılara ve bazı olumsuz gelişmelere rağmen vatandaşlarımızı ucuz ve kaliteli konut sahibi yaptık. Daha önce atıl olan ve Daday'a yakışmayan eski iş merkezini yıkarak yeni modern iş merkezi yaparak burada lüks iş yerleri ve Kastamonu düzeyinde olan bir düğün salonu yaptık. İlçemizin tanınmış esnaflarından Nafi ve Ümit Çeri ile görüşmeler yaparak kendilerinin yaklaşık 9 milyonluk yeni modern bir üniversite binası yapmalarını sağladık. İş merkezinde bulunan ve mülkiyeti Belediyemize ait olan yeri ilçemizin önemli bir sorunu olan öğrenci yurdu sorununu çözmek için bir iş adamına kullanıma sunduk. DSİ ile görüşmelerimiz sonucu Çay Islahı Projesi’ni tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.  Ben bu çay projesi için 6 kez Ankara'ya gittim. 14 metre olan çay projesini 24 metreye, yüksekliğini 1.5 metreye çıkararak istimlak ettik. Bu istimlaklerde vatandaşlarımız bizlere güvendi ve yardımcı olarak tarlalarını seslerini çıkarmadan bizlere verdiler. Alt yapı çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar yapılırken bazı art niyetliler toz ve çamurdan prim çıkarmaya çalıştılar. Ama bu çalışmaların doğasında toz ve çamur var. Ama biz yine de vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Şuan da Daday'da hiç tozlu çamurlu mahalle kalmadı. Ben insanlara Daday'da çorapla yürüme sözü verdim. Bu sözü tuttum. Her yerde parke çalışmaları yapıldı ve bitti. Önümüzdeki dönemde çok güzel projelerimiz var. Onları hayata geçirerek vatandaşlarımıza daha rahat ve modern bir ilçe kazandırmak en büyük hedefimiz” ifadelerini kullandı.

“Türk kadınları olarak vatanı her koşulda geçmişten geleceği taşıyan unsurlarız”

CHP Daday Kadın Kolları Başkanı Yasemin Erdoğdu da toplantıda yaptığı konuşmada kadının toplumsal hayattaki önemine dikkat çekti ve “Bizler Türk kadınları olarak vatanı her koşulda geçmişten geleceğe taşıyan unsurlarız. Günümüzde düşünce özgürlüğünün olmadığı, sırf siyasi iktidarla ters görüşlere sahip insanların adaletsizce yargılandığı ülkemizde karamsarlığa kapılmadan sanatın, bilimin ilmin ışığında ilerleyen bir toplum olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“Her daim sorgulayan, araştıran okuyan, öğrenen gençler olacağız”

Gençlerin siyasetteki rolünün önemine dikkat çeken CHP Daday Gençlik Kolları Başkanı Hakan Kılınç ise “Araştırmayan toplumların, sanata, bilime ve vatanına hiçbir faydası olamaz. Bizler cumhuriyetin gençleri olarak her daim sorgulayan, araştıran, okuyan, öğrenen gençler olacağız. Bu gün içinde bulunduğumuz durumu Mustafa Kemal Atatürk 1927 yılında gençliğe hitabesinde anlatmış ve gençlere şu sözler seslenmiştir; “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” diye konuştu.