KGC, Enegelliler İçin 15 Bin Mavi Kapak Topladı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, yürüme engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temini amacıyla başlattıkları kampanyada bir yılda 15 bin adet mavi kapak topladı.

KGC, Enegelliler İçin 15 Bin Mavi Kapak Topladı
banner308
KGC, ENGELLİLER İÇİN 15 BİN MAVİ KAPAK TOPLADI(İHA) - Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, yürüme engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temini amacıyla başlattıkları kampanyada bir yılda 15 bin adet mavi kapak topladı. 


Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti, engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyacının karşılanması adına bir çalışma yürüttü. Çalışma kapsamında bir yılda 15 bin adet kapağa ulaşıldı. Toplanan kapaklar, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz tarafından Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu’na teslim edildi. Teslim töreninde Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sabahattin Büyükoral ile Sakatlar Derneği üyeleri de hazır bulundu.


Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, “Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Biz bu işe kendimizi bir engelli vatandaşımızın yerine koyarak, yürüyemediğimizde ne tür zorluklar çekebileceğimizi düşünerek başladık. Bu kampanya sürdüğünce kapakları toplamaya devam edeceğiz” dedi.


Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu ise, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kuruluna bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Yolasığmazoğlu, toplanan 15 bin kapağı İstanbul’a göndereceklerini söyledi.Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER