Yaşar Alptekin'den Gençlere Tavsiyeler

Ünlü aktör Yaşar Alptekin, 'Herkes ait olduğu yeri bilmeli' dedi.

  • 689
Yaşar Alptekin'den Gençlere Tavsiyeler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

YAŞAR ALPTEKİN’TEN GENÇLERE TAVSİYELER

- ÜNLÜ AKTÖR YAŞAR ALPTEKİN:
- “ZANNETMEYİ Kİ BU GENÇLİK SİZLERE KALACAK. BU VATAN SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR. SORUMLULUĞUNUZU BİLİN. TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR BUNU UNUTMAYIN”

Ünlü aktör Yaşar Alptekin,
“Herkes ait olduğu yeri bilmeli” dedi.
Gaziosmanpaşa Lisesi'nde Tokat Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından düzenlenen "Yaşayanın Dilinden Gençliğe Öğütler" konferansına konuşmacı olarak katılan ünlü aktör Yaşar Alptekin, hayatından kesitler aktardı. Sakıp Sabancı’nın cenaze namazına katıldığı gün hayatının değiştiğini ve namaz kılmaya başladığını belirten Alptekin, öğrencilerden zamanlarını israf etmemeleri uyarısında bulundu. Öğrencilere altın öğütlerde bulunan Alptekin, gençlerden anne ve babaların hayır duasının alınmasını isteyerek, “Anne ve babanıza nasıl davranırsanız, çocuklarınız da size öyle davranacak. Bunu unutmayın. Serseri kurşun gibi dolaşmayın. Zannetmeyi ki bu gençlik sizlere kalacak. Bu vatan sizlerden çok şey bekliyor. Sorumluluğunuzu bilin. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur bunu unutmayın” diye konuştu.
Alptekin, huzurun küçük şehir ya da metropolle alakalı olup olmadığı yönündeki bir soruya ise, “Şehirde yaşayanlar köye gittiğinde bir çiftliği olsun, hayvanları olsun ister. Ama bir hafta çiftliğe bırak şehrin imkanlarını özler. Köydeki de 'metropol şehir İstanbul’da yaşamak var' der. İstanbul’a getir bir hafta yaşayamaz. İnsan ulaşamadığı şeyi özler. Ne şehirli köylü olabilir ne köylü şehirli olabilir. İnsan doğduğu yere aittir. Bunun insanlar hazmederse her şey daha güzel alacak. Ama herkes başkasının yaşantısına imreniyor. Mesela biz sanatçılar keşke ben de sizler gibi olsam, sokakta simit yiyebilseydim, sokakta istediğim kıyafetle dolaşsaydım. Ama yapamıyorum. Sizlerin öyle bir şansı var. Ben köyden geldim, köyde yaşayabilirim. Çiftçilikten anlıyorum. Ama ben köyden şehre geldim. Şehirde doğan, yaşayan köye dönemez. O nedenle herkes ait olduğu yeri bilmeli” şeklinde cevap verdi.
Alptekin, konferans sonrasında öğrencilere kitaplarını imzaladı.