DARBE GİRİŞİMİ


15 Temmuz 2016 tarihinde Askerinin içerisindeki bir grup haşerenin yaptığı bu olayı kınıyorum. Bizim verdiğimiz vergilerle alınan silahlarla Milet’te Darbe nasıl yapılır. İnsan olan bu yapamaz. Her türlü kanunsuz yapılan işlemleri kınıyorum. Biz o silahları bu orduya ülke savunması için verdik. Darbe Girişimi yapılsın diye almadık. Bunlar haşere sürüsü tamamen temizlenmeli.
 
O gece yaşadıklarımı şöyledir. Eşimle beraber bir aile dostumuza ev ziyaretine gitmiştik. Eve geldiğimizde saat: 23.15 idi. Hafta içi yoğrulduğum için yatağıma yattım. Hiç televizyonu açmak aklıma gelmedi. Ülkede Darbe Girişimi olmuş. Ülkede kan akmış. Bu olaydan nasıl haber oldum. Gece saat: 2.15’te telefonum çaldı. Bir yerde bir şey oldu sandım. Çalan telefonumu açtım. İstanbul’da bir akrabam aradı. Ve telefonu açtığımda sevdiğim akrabalarımda birisi ile şu görüşme geçti aramızda. “Hasan yatıyor musun? Evet, abi yatıyordum. Ne oldu? Ya kalk televizyonlara bak. Asker Darbe Girişimi yapıyor. Burada çok kan aktı. Çok ölü var Milet hep sokaklarda çatışmalar var. Bütün Milet Meydanlarda. Allah biliyor inanmadım. Şaka yapıyor sandım. Televizyonu açtım. Bazı basına ait binalarına baskınlar yapılmış. Bazı TV Kanallarının yayınları durdurulmuş. Bu gece meslektaşlarımızın maruz kaldıkları bu durumu kınıyorum. Genelkurmay Başkanımızdan ve Kuvvet Komutanlarına ulaşılamıyormuş. Cumhurbaşkanına ve Başbakana saldırı yapılmaya kalkmışlar. Hatta sabaha kadar kaç tane baş ağrısı için hap yutup beli değil. Başkomutanımız yani Cumhurbaşkanımız öncülüğü ile Darbeye Millet dur dedi. Allah bu milletten razı olsun. Sokağa çıkamadım. Bacağımda sinir çıkışması olduğu için fazla ayakta duramıyorum. Bu yüzden dualarım ile Meydanlardaydım. Saat: 6.15’te çok sevdiğim bir abim AK Parti Kastamonu Milletvekili Avukat Metin Çelik Attığı mesajı gördüm. Ve bende telefon rehberimdeki tanıttıklarıma şu mesajı attım. “Bu milletin parasıyla alınan silahları Darbe Girişimine karşı Milletçe gereken cevabı vermeye ve lanetlemeye davet ediyorum.” diye mesaj attım.
 
15 Temmuz 2016 Tarihinde önceden planlanan yıllık izin programı doğrultusunda Yıllık İznine ayrıldığım için 16 Temmuz 2016 Tarihinde saat:14.30’ta Taşköprü İlçesinde Akdeğirmen Köyündeki evimize geçtim. Köyümüzde İnternet bağlantısı olmadığı için bu yazıyı yayınlayamadım.
 
Bir ülkede iktidar değişikliği isteyen bir zümre varsa Milet’in önüne sandıklar konulur. Gereken cevabı Milet verir. 14 Yıldan beri AK Partimiz katıldığı bütün seçimleri kazandı. Milet’in sözden başka söz olmaz. Böyle gelişmeler 20. Yy. ‘da yaşanan olayları hatırlattı. Bu millet 1960, 1971 ve 1980 Yılları çok iyi bilir. Bu Askeri darbelerden bıktı. Tepkisini Sokaklarda ve Meydanlarda gösterdi. Bu tablo bize ders olmalı. Kimin vatan haini kimin vatan sevdalısı olduğunu gösterdi. Fetü/PDY Terör Öğüttü nasıl vatan düşmanı olduğu ortaya çıktı. Şuna da çok sevindim. Artık Türk Milleti kafası kuma gömmüyor. Gerektiğinde haksızlıklar dur diyebiliyor. Tüm Dünya Milletlerine örnek olmasını diliyorum. Artık bunlara yaşama hakkı verilmemeli. Gerekiyorsa Güçlü Türkiye, Güçlü Ordu için idam cezası dâhil gelebilir. Ama Hızlı hareket ediyorum diye yanlış iş yapmalım.
 
Son olarak bu olaylarda Şehit olan Kahramanlara Allahtan Rahmet, yakınlarına ve tüm milletime başsağlığı diliyorum. Yararlı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

hasan_37_demirkir@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Eyl

Kadına Şiddet Olayları

18Tem
14Mar

Vertigo Nedir

23Oca

ÖLÜMÜNE SEVİLMELİ

07Kas

Benim Sevgim

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
açılış reklam