DEVLET BAHÇELİ'DEN SİYASET DERSİ


Türkiye Cumhuriyeti 93 yıl sonra beden büyütüyor ve bunu 40 milletvekili ile MHP Lideri Devlet Bahçeli şekillendiriyor.

Hükümetten Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi ile ilgili çalışmasını meclise getirmesini, referandum yeter sayısını alması durumunda halka sorulacağını söyleyerek aslında referanduma gidilecek yeter sayı için vereceği desteği şart koşmuş oldu. Hükümet parlamentoda referandum yeter sayısı almayan Başkanlık Sisteminin Türkiye'nin gündeminden kalkacağını bildiği için MHP ile birlikte Yeni Anayasayı ve Başkanlık Sistemini hazırlamaya mecbur kaldı. Ak Partinin en büyük parti olmasına rağmen bir türlü gercekleştiremediği Başkanlık sistemini, MHP 40 Milletvekili ile şekillendirme gücünü eline aldı.

Şuursuz Erdoğan karşıtlığı seviyesinde kalıp, iki cihan bir araya gelse değiştirtmeyiz diyerek anlamsız ve bildik gerilim artırıcı açıklamalar ile vatandaşın ilgisine mazhar olamayan CHP izlediği politika ile 93 yıl sonra şekillenecek, seviye atlayacak Turkiye Cumhuriyetine bir katkı, renk, soluk vermekten oldukça uzaklaştı.

40 Milletvekili ile Ana muhalefeti devre dışı bırakıp, hükümeti kendi plan ve projesine mahkum eden bu siyaset ileride mutlaka ders olarak okutulmalı.

Bekâ tehlikesi ile karşı karşıya kalan ülkemiz her bir cephede savaşırken fiili sistem sorununu şahısların üzerinden tartışmaktan çıkarıp, olması gereken yere taşıyarak ülkenin önünü açan Sayın Bahçeli aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanının şahsında ülkede kaos, karmaşa çıkarmak isteyen FETÖ ve benzeri şer odakları ve bunların sahiplerinin elini boşa çıkarmış oldu. Aslında kendi muhaliflerine de iktidâr olmadan ve fikirlerinden tâviz vermeden ülkenin nasıl şekillendirilebileceği dersini veren Bahceli'nin bir taşla bir kuş sürüsünü düşürdüğü yakında anlaşılacaktır.

Sözün özü; 93 yıllık Türkiye Cumhuriyetinin vitesini 40 milletvekili ile Türk Milliyetçileri büyütüyor. Cenab-ı Hak hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

Fatih KÖSE

fatihkose74@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Mar

TEK ADAM!

18Şub

PKK NEDEN HAYIR DİYOR

29Oca