PKK NEDEN HAYIR DİYOR


HDP'nin reel koşullar ne olursa olsun PKK güdümünde ve onun açık ve gizli hedeflerini hayata geçirmeye çalışan bir siyasi oluşum olduğu artık çok açık.Bundan dolayı HDP'den ziyade PKK yada KCK'ye bakmak, onu analiz etmek gerekir.

PKK ise yaptıkları açıklamalar ve değerlendirmelere bakıldığında Türkiye'nin reel koşullarından ziyade dış konjonktürler üzerinden değerlendirmeler yapıyor.

1 Erdoğan ve AK Partinin Uluslararası desteklerinin olmadığını ve gidici olduklarına olan inanç.
2 Önce Rojava dedikleri sonra ise Uluslararası dengeleri gözeterek Kuzey Suriye dedikleri alanda oluşan siyasi iklimde nispeten kendi egemenlik alanlarını kendi kültürel ve siyasi iktidarlarını kurmalarıdır.


Kendi politikalarını büyük ölçüde bu iki etmen üzerinde kurdular. Siyasi değerlendirmelerini okumalarını büyük ölçüde bu iki etmen üzerinden yapıyorlar.(Kaynak Analiz : Mahmut Özdemirkol)

HAYIR ÇIKARSA GERÇEKLEŞMESİNİ ÖNGÖRDÜKLERİ ŞEYLER ;

1 ABD ve AB' den Erdoğanın halk desteği yok,derhal Türkiye 'de erken seçimler yapılmalıdır baskısı gelir.
2 Diktatör RTE' yi HALK istemiyor. RTE İstifâ kampanyası başlatılır.
3 MHP de koltuk kavgası başlar.Kendi derdine düşer, ülke gündeminden uzaklaşır.
4 " Cumhurbaşkanı OHAL'i uzatmaya yetkili degildir.İçerideki KCK-PKK-FETÖ üyeleri dışarı çıksın, akademisyenlere,gazetecilere özgürlük" diye isyanlar, ayaklanmalar başlatılır.
5 "İşgalci TSK nın arkasında Türkiye Halkının desteği yoktur. Suriye ve Türkiye Kurdistanindaki katliamlara derhal son verilsin, ordu kışlasına dönsün" açıklamaları ile TSK üzerindeki baskıyı artırırlar.
6 Kuzey Suriye'de silahlanan YPG/PKK güçlerinin önündeki yegane engel olan TSK nın eli zayıflatılır.
7 FETÖ Manivelası ile derdest edilemeyen Erdoğan'ı yönetimden uzaklaştırmak için son bir hamle planlanır.Can Dündar, FETÖ Medyası ile kampanyalar sürekli gündemde tutulur.

PKK -HDP-FETÖ HARİCİNDE OLUPTA HAYIR VERECEKLER!

Öncelikle demokratik sebeplerle HAYIR oyu verecek vatandaşlarımız asla ve kat'a yukarıdaki yapılanmalarla alakalı değildir.Bu şekilde olmayan bu ülkeye bağlı her partiden ya da partisiz vatandaşlarımızın HAYIR tercihi de saygıdeğerdir.

Fakat HAYIR oyu vermeyi düşünenlerin terör örgütü ile aynı tercihi yapmış olmanın vermiş olduğu rahatsızlıkla HDP'nin EVET vereceğini ya da Kürtlerin EVET vereceğini söyleyerek gerçek dışı savunmalara girmeleri etik değildir.
Doğrusu yukarıda belirttiğim gibidir.

PKK-HDP-KCK referandumda HAYIR çıkması için çalışmaktadır.

Ama hatırı sayılır derecede kürt vatandaşımız PKK-HDP tehdidine rağmen EVET oyu vereceklerdir.Kürtlerin bu konuda PKK ile farklı refleks göstermesi eleştirilmemeli, takdir edilmelidir.

Öte yandan Erdoğan'ı HABUR-OSLO , MHP yi de dün karşı çıktığı sistemi bu gün desteklemekle suçlayanlar bu sebeplerle AK Parti ve MHP 'yi cezalandırmak adına PKK ile beraber hareket etmiş olmayacaklar mıdır?

PKK-HDP'nin ülkenin menfaatine, AK parti ve MHP'nin ülkenin felaketine çalıştığına inanmamızı mı beklemektedirler?

Bu milletin hem Parlamentoyu oluşturacak milletvekillerini hem de Ülkeyi Yönetecek Cumhurbaşkanı ve ekibini seçmenin yolunu açmak ve ardından fatura kesilecek liderler ya da partiler varsa bunu sandıkta verilecek oylarla yapmak doğru olan değil midir?

Ülkemizin etrafında türlü savaşlar,yangınlar,kavgalar,kötü hesaplar varken güçlü parti ve lider olmaması durumunda yaşanabilecek krizlere en yakın örneği 7 Haziranda yaşamış iken , Ordumuz dışarıda bir savaş verirken " Senin yüzünden,benim yüzümden kargaşası" ile birbirimizi suçlamayı bırakıp önce dereyi geçmek ardından faturayı kesmek doğru olan şey değil midir?

Söz gelimi bir dükkanda yangın çıksa , dükkanda çalışanlar el birliği ile yangını mı söndürür yoksa su dolu kovaları yere koyup yangının sorumlusunu aramaya mı koyulurlar?

Yukarıda Terör örgütlerinin HAYIR çıkması durumunda elde etmeyi planladığı kazanımları, öngörüleri toparlamaya çalıştım.
Bütün bu gerçeklere rağmen HAYIR oyu verecek arkadaşların HAYIR çıktığı zaman ülkede kaos, kriz çıkmayacağına dair öngörülerini dinlemek isterim.

https://twitter.com/HDPgenelmerkezi/status/833023516891107333

http://www.birgun.net/haber-detay/hdp-referanduma-karsi-etkin-bir-muhalefetle-hayir-diyecegiz-143254.html

http://www.timeturk.com/hdp-referandum-kararini-acikladi/haber-472724

 

Hayır Propagandası yapıldığını görmek için: https://www.facebook.com/Fatih.kosekastamonu?fref=ts

fatihkose74@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Mar

TEK ADAM!

18Şub

PKK NEDEN HAYIR DİYOR

29Oca