Çirkin sevenler kulübü


Bana "çirkin seviyorsun" diyorlar. Kızdırmaya çalışıyorlar. Kızmıyorum, gülümsüyorum(:beni çok iyi tanıyorlar.
Herkesin müptelası olduğu şeyler benim dikkatimi çekmezken, onlara çirkin görünen benim gönlümün güzelleri..
Dağların yemyeşil hallerinden ziyade; çıplak olanların cazibesi beni meftun ediyor.
Güzellik anlayışım kusursuzlardan öte, gönül gözüyle bakamayanlara göre pür-kusur olanlarmış diyorlar.

Uhud'un dimdik, keskin bakışlarına, haşmetli duruşuna olan muhabbetimi Allah biliyor. Uhud herhangi bir dağ mı!?..
Uhud bağrında kainatın efendisinin sevgisini, muhabbetini, özlemini taşıyor vefası aşikar. Taşına efendimizin kokusu sinmiş gidenler şahid buna.
"...Taş vardır ki, içinden ırmaklar fışkırır, taş vardır ki yarılırda içinden sular çıkar, taş da vardır ki Allah korkusundan düşer"(2/74)şimdi Uhud'a taş de, kalbi efendimizin kalbiyle atan Uhud'a.. Eğer çirkin bu ise evet çirkinleri hep seviyorum. Bardaktaki suyu herkes görür ama içindeki yakıcı maddenin (H2O) olmazsa suyun olmayışını, suya güzellik kattığını cay-ı dikkat bulanlar bilir.

Mühim olan kalıbı aşıp, kalbe dokunmak. Uhud bir dağ amma kalbi olan bir dağ. ''UHUD BİZİ SEVİYOR; BİZ UHUD'U SEVİYORUZ'' işte Fahri kainat efendimizin bu cümlesi sevincimi umman ediyor, hücrelerim hatta lenfositlerim bile dans ediyor. Nerde çıplak bir dağ görsem cazibesi beni büyülüyor.
Eskişehir-Kütahya-Karabük yollarından geçerken bu yüzden cama yapıştığım doğrudur.
Kalbi kalıbındanda öte güzellik saçan Mekke burnumda tüterken, kalb-i güzelliği kalıbına vuruyor. Tek ot dahi bitmeyen Haremeyn'de taşlar, topraklar efil efil cazibe kokuyor.
..çirkin seviyorum niye sizi inciteyim, fotoğraflardaki o efektli haller, büzülmüş dudaklar, kusursuz görünme telaşesi, beğenilme depresyonları yüreğime kahkaha attırıyor ve dua düşüyor dilime ümmet için.

Mecnun gelseydi de "çirkin sevenler kulübü" kursaydık diyorum, çünkü O da bir çirkin sevmiş.
Leyla. . Leyla diye aşkından kırılırken; Leyla'yı görenler.. Bu muydu aşkından öldüğün Leyla. diyor alaylı tavırlarıyla. Leyla'ysa sizin sevemeyeceğiniz çirkinlikte: Kara-kuru bir kız işte.!.! Bilmiyorlar elbet; kalıpla değil, kalple sevilir. Kalbi sevilenin kalıbıda sevilir.

pinaronalan2@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Şub

Sevgi üzerine mülahazalar

21Oca

Mana hayatımızın ruhu

21Kas

Kral çıplak

23Tem
01Şub

Ayna ayna...!