Hz.Ömer'i unutmadan dön dünya'..


Tezatlarla hay'at çok daha iyi anlaşılıyor.Kalbi olan her insan,vicdanının 'merhamet merhamet' diye haykırışlarını gözardı edemiyor.Hayat bu ya..bir yanımız bahar bahçe bir yanımız hüzünle hemhal oluyor.İçimiz sızlıyor dünden bugüne kardeşlerimizin halini gördükçe.. Temenniler de tesellilerde bulunuyoruz, inşallahlarımız maşallahlarımız sosyal medyayı sallıyor ama değişen bir şey yok değil mi..Zalim zulmüne tüm hiddetiyle koşuyor,ümmet kan ağlıyor..Birilerinin "kral çıplak"demesi lazım ki, bir çok ilim ehli bu konuda güzel mücadele veriyor.Bugün gördüğüm bir hadiseyle daha iyi anladım şu meşhur BAL hikâyesini.
Bal yeme demeden evvel bizim bal yemeyi bırakmamız lazım.Şimdi biz Halep'e zulm edenlere zalim diyoruz da herkes kendi zalimliğini önce bırakmalı.Öğretmen öğrencisine,amir memuruna,ebeveynler çocuklarına, komutanlar askerlerine yada kim kimin emri altındaysa onlara zulm etmeyi sürdürdükçe bunlar yaşanmaya devam edecek.İnsanlığa darbe vurmaya çalışan her zihniyetin, her sözün, her tutumun İsrailden, esaddan ne farkı var ve Allah'ın emirlerini karşısına alanlarda aynı zûlümkâr değil de ne.Eğer gerçekten müslüman kardeşlerimiz için biraz endişe taşıyorsak kendimizi bir gözden geçirelim, br istiğfar kalesi edinelim.Allah'ın tüm bu yaşananlardan bir muradı var şüphesiz;amma kullarından da bir hareket bekliyor.
Biz zulme karşı ilk direnişimizi bulunduğumuz yerlerde vereceğiz.Spiral bir şekilde büyüyen zulme DUR! demeye içimizden, çevremizden başlayacağız.
"Zulüm ile âbâd olanın kahr ile berbad olacağı"hakikatine inanıyorsak adalet ile muamele etmekten ne olursa olsun vazgeçemeyeceğiz.Hani biz Halep'li kardeşlerimize birsey yapamıyoruz üzülüyoruz diyoruz ya,işte içinde bulunduğumuz yerlerin hakkını verdiğimizden emin olmalıyız ancak ve ancak bu şekilde onlarada faydalı olabiliriz.Herkes kendi kapısının önünden ve kendi içine dönerek baslayacak, zira bunun ne önemi var deme,"zerreler umman bana"diyen Yunus Emre Hazretleri gibi zerrelerden kürelere yol alacağız. 
Özledi...hiç şüphesiz Hz Ömer'i ve adaletini özledi de bu dünya ondan feryat ediyor,yerler gökler..bir ahhhh!sesine bakar herşey, bir ahh sesinede 'ammann diyor üstadlar mecbur kalmadıkça ahh..etmeyin.

Pınarönalan

pinaronalan2@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Şub

Sevgi üzerine mülahazalar

21Oca

Mana hayatımızın ruhu

21Kas

Kral çıplak

23Tem
01Şub

Ayna ayna...!