Şeker ittifakı... - Pınar ÖNALAN

Şeker ittifakı...


Uzun zamandır bilinçli olarak haber seyretmiyorum.Bana kattığı hiç bir şey yok çünkü.Kim kimi ne zaman nasıl katletmiş,hangi araç hangi hız da çarpışmıştan öte bir haber göremiyorum.İnanın şaşırıyorum hani şu dünya da, şu ülke de hiç mi göğsümüzü inşiraha boyayacak haber yok.Türkiye de haber anlayışı zaten tartışılması gereken bir konu.Öyle haber yapıyorlar ki uyuyan hırsızları,uyuyan dolandırıcıları uyandıracak cinsten.Adeta hırsızlık,dolandırıcılık nasıl yapılırın dersini veriyorlar.Bilmiyorsan bak da öğren diyorlar.Neyse  şimdilik bu habercilik mevzusunu  bir kenara bırakalım .

Ne kadar haber izlemesem de  zaman zaman denk geldiğinde   ister istemez gözümün  takıldığı haberler oluyor.Bu gün de karşımda açık olan bir haber kanalını görünce siyaset gündeminde neler dönüyor biraz bakayım dedim.

İyi de etmişim.Hiç gülesim yoktu ama öyle bir haber gördüm ki neredeyse gülmekden soluğum kesilecekti.Başrolde kim mi dersiniz  tabi ki Kemal Kılıçdaroğlu.

Filmin adı ise ŞEKER İTTİFAKI...

Konuyu hepiniz iyi biliyorsunuz.Kemal Kılıçdaroğlu bu gün Çorum'da  parti için değil sırf şeker ittifakı  için miting düzenlemiş.Komedi bu ya mitingin sloganı da

''Şeker vatandır,vatan satılamaz''

ben böyle bir şey görmedim.Normalde siyaset içeren bir şey yazmayı tercih etmediğim halde beni şu satırları yazmaya itti.Kılıçdaroğlu vatanı suya attığında eriyecek kadar zayıf olan şekere benzetiyor olmalı ki ;vatan şekerdir demiş.Tabi 15 Temmuz' da mücadele etmeyen,vatan savunması nedir bilmeyen,her hangi bir mefkureye sahip olmayan bir kişi vatanı şekerden ibaret bilecek ve diyecek ki...

Koltuk ittifakına karşı şeker ittifakı kurduk.

Güler misin,ağlar mısın bu tablo karşısında!

Hani ancak böylesi komik bir ittifakı çocuklardan duyabileceğimi sanırken Kılıçdaroğlu'nun bu tarihi çıkışı beni epey güldürdü.Şeker ittifakı nedir yahu?Üstelik çok menem bir şeymiş gibi şu soruyu da sorması beni kahkahaya boğdu:

-Bu güne kadar şeker fabrikası kurmayan tek başkan kim? siz biliyorsunuz değil mi?

İşte yılın KPSS güncel sorusu sayın Kılıçdaroğlu'ndan geldi.Çevrenizde sınava hazırlanan gençler varsa lütfen bu soruyu iletin.

Madem öyle ikinci KPSS güncel sorusu da benden olsun.

Şeker ittifakı hangi yıl kime karşı kuruldu?

*****

**

Hep söylerim yine söyleyeyim.İnsanın başarılı olabilmesi için doğru mesleği seçmesi gerekir.Anlaşılan Kılıçdaroğlu'na  meslek seçiminde iyi rehberlik yapılmamış.Eğer siyaseti değil de oyunculuğu  seçmiş olsaydı öyle inanıyorum ki Türkiye'nin hatta dünyanın en başarılı komedi  oyuncularından biri olurdu.Özlediği başarıya o zaman ulaşırdı.Fakat yazık ki yanlış meslek kurbanı olmuş.

Sayın Kılıçdaroğlu'na diyorum ki :

Gel vazgeç siyasetten.Bu ülkenin güldüren tiyotro oyuncularına da ihtiyacı var.Siyasette  seni  harcıyorlar.Bunca yıl bir kez bile seçimi kazanamadın,doymadın mı yenilmeye.

Evet  iyi bir oyuncusun fakat yanlış yerde oynuyorsun.Bunun yeri siyasi alanlar ,meclisler değil.Oyun sahne de sergilenince anlamlı oluyor.Yoksa yok olup gideceksin hakkını veremediğin mekanlarda.

Gerçekten Chp'yi seviyorsan O'nun da başarılı olması için artık genel başkanlıktan istifa etmelisin .Demokrasi dediğin tatlı bir rakabet ister.

Ne güzel izah etti Cumhurbaşkanı:

Kılıçdaroğlu'yla beraber siyasette demokrasi de sükut etti.Artık Chp'nin yenilenmesi lazım.Güçlü bir muhalefetin olması şart .Yoksa tek kale de siyaset sürüp gidecek.

Bir kerede de ki ey Kılıçdaroğlu

Yenildim ve vazgeçtim

Emin ol bu senin en başarılı duruşun olacak.

Bir kerede de ki

Olmadı,beceremedim.

Bir kerede  de ki

Koltuk sevdasını değil vatanı seçtim.

Bir kerede de ki

Bu zamana kadar hep yanlışa meylettim.

Artık bende vatanım için mücadele edeceğim.

Bir veda makamı bekliyoruz sizden sayın şeker ittifakı kurucusu Kılıçdaroğlu.

Veda etmek her insana değil asil ruhlara nasip olur bilmelisin.

pinaronalan2@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Şub

Sevgi üzerine mülahazalar

21Oca

Mana hayatımızın ruhu

21Kas

Kral çıplak

23Tem
01Şub

Ayna ayna...!