Sen benden gittin gideli.. - Pınar ÖNALAN

Sen benden gittin gideli..


Farkında mısınız..Her birimiz ya Yakubuz (as)yahut ta Yusuf(as)'..Ya arıyoruz ya da aranıyoruz. İşin garibi ne aradığımızı  ne de arandığımızı  bilmiyoruz..

Sanıyoruz ki.. O işte O! çok uzaklarda..Yanımızdan ummanlar geçiyor farketmiyoruz,bakışlarımız kilitlenmiş,ayağımız bir çukura girmiş. Öylece hiç mücadele etmeden kalıvermişiz.Oysa etrafımıza baksak  bir papatyanın güneşle olan muhabbetine şahit olacağız,kokusuna gönül süreceğiz.Tıkanıp kalmış duygularımıza cansuyu gelecek.Bakışlarımızı göğe çevirsek huzurun merhametinde ağırlanacağız.Yaralı bir kalbe dua etsek en çok şifayı biz bulacağız.

Oysa bir şiirin bir satırına göz gezdirsek o  yüreğin içindeki okyanusları göreceğiz, bir yudum çay içerken bir göze göz değdirsek yüreğimizin taştan daha katı tarafı tuz buz olacak.

Alt komşunun hiç görmediğimiz bebeği bizden hoşgeldin dememizi beklerken aradığımız bir adım ötemizde bir selam kadar yakınken biz yine de uzaklardan bir ses bekliyor olacağız..

Garipsem garibim...

Eyy Yusuf, ben ki senin kokunu arar dururum sanıyorum ki çok uzaklarda,oysa elimi uzatsam sana kavuşacağım belki de.. 

Ey Yakup yanı başındayım,seni bekliyorum.Bir ses olsan,bir selamın içinde uzatsan bir tutam kelam hiç tereddütsüz koşup geleceğim,

Yakup muyum, Yusuf muyum ben kimim.İçimde bir dolu kelimeler biriktirdim,içimde bir dolu sen var gömleğinin kokusunu arayıp duruyorum.Belki de yanımdan değil kalbimden geçiyorsun seni aradığım yerde kendi mi kaybediyorum sen geçip geçip duruyorsun,sen hep buraylıyken  ben sen de kaybolmuşum, sen ben ;ben sen olmuşken bir de vuslatı arıyorum..

Oysa vuslat bulamadığını zannetiğin içinde senden bir parça olmuş o en gizli köşende oturmuş,haber beklerken haberin kendisi olmuşsun.. 

Eyy benim kendini kaybetmişliğim,çıksan bir mehtabın ardından,doğsan bir gecemin sabahına.Sendeliyorum sanıp sende bulsam kendimi..Bütün akşamlar Yusuf şimdi... ve bütün sabahlar Yakup.Kim söylüyor ki aşık maşuk  ayrı diye..

Avuçlarımdan göğe koşan dualarımdan gayrı değilsin..Tamamlanmamış sözlerimin yasını tutmak gibi niyetlerden hep beri durdum.Hangi dua kabul olunmamış ki yürekten çıkınca..

Yakup Yusuf'una kavuşmuş, bu da imtihan ya.Ben bir Yusuf sen bir Yakup olabilecek misin?

Sözlerden öteye geçebilen bir niyetin uygulamasına ram olabilecek miyiz,hayallerden çıkıp hakikâtin sinesinde bir olabilme imzasını taşıyabilecek miyiz..

Beklenen Yusuf'sa vuslat elbet doğacak bir sabahın nurunda.Arayan eğer Yakup'sa aşk ile yandığı her an umudun ellerinden tuttuğunun bilincinde.Biliyor elbette Yusuf'u sır gibi saklayan onu vakti gelince ayınondördü gibi parlatacak göğsünde.Yeter ki Yakup olup hüznünden doğan ışık için derdini birtek O'na söyle...

Beraber koşalım tut ellerimden demeden önce 

Ya Rabb bir yanım Yusuf' bir  yanım Yakup sana teslimiyetin zirvesinde yönelmiş kulun gibi 

Ben de hüznümü ve şikâyetimi yalnızca;yalnızca sana arz ediyorum, kurumuş gönüllere şifa sendedir..Beklediğim an sende..

pinaronalan2@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Şub

Sevgi üzerine mülahazalar

21Oca

Mana hayatımızın ruhu

21Kas

Kral çıplak

23Tem
01Şub

Ayna ayna...!