Va esefa...


                                                                     

                                                                

***

Taklitlerden geçelim,özümüze dönelim...
"ol" ilahi emrinin hükmü sadece bir geceye mahsus mu?


Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım, hadisinin kudsiyeti sadece mevlid kandilleri ,özel günler ve geceler için mi geçerli.''Ümmeti ümmeti ''diye bizi her hal ve durumda hatırlayıp,miracda dahi bizden vazgeçmeyen Efendimizin(sav)hangi sözüne gönül bağıyla tutunduk.


Koca bir sene boyunca bize ait olmayan, İslamı baltalayan,islam şanına yakışmayan hal ve hareketleri yapıp,utanmanın güzelliğini örtbas etmeye çalışıp,hayasızlığa alkış tuttuğumuz demlerin içinden geçerken en alasıyla batılılara benzeme gayretimiz bize hakikatleri unutturmadı mı.?
Yıl boyunca tüm subliminal mesajlı filmleri, tv programlarını izleyip;duvarları faizden örülmüş evlerde oturup, cehenneme sürükleyen faiz hızında arabalara binip,yarım yamalak tesettürlerimizle ifşa robotunun selfie cazibesine kapılıp mahremiyeti baltalayan konuma ayarlamadık mı hallerimizi ve kalplerimizi.Ve ''ne var canım bunda ''diye diye düşmedik mi ecnebilerin oyununa.


Bir gecelik, hristiyanlara benzememek adına geceyi kutlamıyorum zannına bürünüp;en olmadık an için normalde göstermediğimiz hüsnü göstermedik mi.Oldukça masum peçe taktık içinde bulunduğumuz anlara.Mahcupmuşca edalara bürünüp, haramlara helallerimizi kurban ettik. Çekirdek çitleyip,belden aşağı cehennem kelamlarına espri ,mizah diye kahkahalar patlatıp,namazda yaşamadığımız kalp ritmini,milli piyango çekilişlerinde derinden hissederek sabahladık ki...bu hal üzere sabahlayan mümin müminelere va-esefa va -hasreta..


Hz.Yusuf'un bir anlık hisleri için "az daha dünyaya gönlünü kaptıracaktı"sözünün kaç kat çarpımınca yürüyoruz dünyada, hesaplamaya gücümüz yeter mi!
Hesaba çekilmeden hesaba çekelim tüm hallerimizİ
Ve soralım evvela nefsimize..
Fe eyne tezhebûn
Eyy Pınar '' nereye bu gidiş''(in)..

Pınar Önalan...

pinaronalan2@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 3

  • Pınar önalan | 31 Aralık 2016 23:37

    Teşekkür ederim Asuman Hanım...

  • Asuman Şengül | 31 Aralık 2016 11:52

    Maşallah sana, gönlüne yüreğine sağlık, çok güzel.

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Şub

Sevgi üzerine mülahazalar

21Oca

Mana hayatımızın ruhu

21Kas

Kral çıplak

23Tem
01Şub

Ayna ayna...!