Fırıldak insanlar - Ahmet İNANLI

Fırıldak insanlar


Kelime anlamıyla fırıldak, düşüncesini sürekli değiştiren, sözünden dönen kimse için kullanılan bir sıfat.
İlkelerin, ideallerin peşinde koşan, zamana ve zemine göre yer değiştirmeyen kişiler ”İDEALİST RUHLU” insanlar olarak her devirde farklı fikir ve gruptaki insanlar tarafından dahi saygıyla anılmalarına karşın, belli BİR MAKAM veya yer elde edebilmek uğruna zamana ve zemine göre bukalemunvari renk değiştiren, menfaat için ilke ve ideallerini hiçe sayan, makam sahibi olabilmek adına mefkuresini ve düşüncelerini, dostlarını, dava arkadaşlarını ve partisini satabilen ”FIRILDAK RUHLU” insanlar hiçbir zaman güven telkin etmemiş ve daima toplum tarafından dışlanmışdır.

İDEAL ve FIRILDAK 
Bugün insan olarak yaşadığımız sorunların temelinde de idealist ruha sahip insanlarımızın sayısının azlığı yatmaktadır. İnsanlığı meydana getiren fertlerin idealist ruha sahip insanlardan oluşursa o insanlar o ölçüde İDEAL, fırıldak ruha sahip insanlardan oluşursa da o insanlar o ölçüde FIRILDAK’dır dersek herhalde yalan olmaz. 
Toplumları çürüten, içten içe bitiren de ideallerinden uzaklaşmış, rüzgarın önünde ki yaprak gibi menfaati neredeyse oraya sürüklenen, menfaati için her şeye eyvallah eden fırıldak ruhlu insanların toplumda söz sahibi haline gelmesidir. 
Buna bir örnek vermek gerekiyorsa “Bir kasanın içindeki bir kurtlu elmanın tüm kasada ki sağlam elmaları çürütmesi” gibi, bu tür insanlar toplum için en tehlikeli olanlardır. 
Dikkat edilmediği ve gerekli önlem alınmadığı takdirde bünyeye sinsice giren mikrop gibi vücudu esir alması da ihtimal dahilindedir. 
Şimdi soruyorum size zamana ve mekana göre yer ve şekil değiştiren fırıldaklara güvenilebilir mi…? 
Elbette ki hayır. 
Bugün bir başkasını satan yarın seni de satar. 
O halde bu habis ruhu, bu fırıldağı bünyeye asla sokmamalıdır. 
Zaten bu fırıldaklar toplumda hüsnü kabul görmedikleri gibi bunlara sahip çıkanlarda zaman içinde yanlış yaptıklarını acı tecrübelerle anlamaktadırlar.
Sizin anlayacağınız İdealist insana olan ihtiyacımız, ekmek suyu olan ihtiyacımızdan az değildir.
Uzun lafın kısası FIRILDAK İNSANLARLA haşır neşir olunmaması dileklerimle
Kalın sağlıcakla.

inajans

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Oca

Varsa paran pulun, herkes kulun

02Oca
01Ara
01Kas

Önce geçim sonra seçim!

26Ekm

El atına binen tez iner