Rıfat Ilgaz isminin kaldırılması hiç hoş değil!


NİYE VERDİNİZ NEDEN KALDIRIYORSUNUZ
CİDE MYO yani Yüksekokul
İsmi RIFAT ILGAZ MYO idi ama bu isim kaldırılmış
TÜRK EDEBİYATININ ÖLÜMSÜZ ismi HEMŞEHRİMİZİN bu OKULDAN isminin kaldırılmasına bir anlam vermek mümkün değil
OKUL'un MİSYON-VİZYON'unda bile yıllarca İSMİ geçen ÜSTAD için yapılan bu haksızlıktan dönülmesi gerekmiyormu.
OKUL'la ilgili olarak yapılan açıklamalarda bakın neler söylenmiş ve Okulun durumu nasıl anlatılmış.
MİSYON'da bile CİDE RIFAT ILGAZ MESLEK YÜKSEK OKULU denmesine rağmen isminin kaldırılmış olmasına yani bunu anlamak mümkün değil
Yüksekokulumuz 02.10.2007 tarih ve 26282 sayılı Yüksek Öğretim Kurulu kararı ile kurulmuştur. Yüksekokulumuz, toplam 13 derslikli ve 3 bilgisayar laboratuarlı eğitim alanına sahip olup, akademik ve idari bölümler ile laboratuarlar, Kütüphane, Sosyal tesisler, Konferans salonu ve yemekhane ile birlikte yaklaşık 7 bin m² kapalı alan ve 6 bin m² de açık alana sahiptir. Ayrıca ek uygulama binası (yeni cafeterya ve yemekhane) tamamlanmıştır. Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri bölümü için Uygulama Otelimiz de 2010 yılında faaliyete geçmiştir. Yüksekokulumuzda 2008-2009 yılında açılan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programının yanında 2009-2010 eğitim yılının başında Bilgisayar Programcılığı Programı ve Elektronik Teknolojileri Programı, Kaynak Programı açılmıştır. Üniversitemiz yeşil ile mavinin buluştuğu muhteşem doğanın bulunduğu Cide ilçesinde yer almaktadır.

Misyonumuz
Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokulu toplumun kendisinden beklediği görevin ve varlık nedeninin bilinciyle; “Atatürk İlke ve inkılapları ışığında bilimsel, anlayışlı, çağdaş, demokrat, üretken, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, çözüm üreten, değişik koşullara uyum gösterebilen, geleceğe yönelik hedefleri olan, liderlik, iletişim ve eğitim teknolojileri unsurlarını kullanabilen, farklı bilim dalları arasında ilişki kurabilen, bilgilerini farklı alanlara uygulayabilen, kültüre ve sanata duyarlı, yaşam boyu öğrenmeyi ve kendini yenilemeyi ilke edinmiş, girişimci, rekabetçi, sosyal yönü gelişmiş yurtsever bireyler yetiştirmek” şeklinde belirlenmiştir.

Vizyonumuz
Ulusal ve uluslararası alanda önde gelen meslek yüksekokullarına eşdeğer bir eğitim, araştırma ve uygulama kurumu olmak.

İyi insan olma, yurtseverlik, çağdaşlık, öğrenci odaklılık, doğruluk ve güvenirlilik, katılımcılık, açık iletişim , bilimsellik ,doğayı korumak, dürüstlük, etik değerlere bağlılık ,katılımcılık, yeniliklere açık olmak , liyakat, liderlik , sorumluluk ,takım ruhu , toplumsal sorumluluk gibi değerleri vizyonumuzun ilkeleridir.

Demem o'ki Türk Edebiyatı’nın unutulmaz isimlerinden, Basın Şeref Kartı sahibi Rıfat Ilgaz’ın adının, doğduğu yer olan Cide Meslek Yüksek Okulu’ndan silinmesine yönelik Kastamonu Üniversitesi Senatosu tarafından alınmış olmasını doğrusu İÇİMİZE SİNDİRMEK MÜMKÜN DEĞİL. 
Zira ÜSTAD Rıfat Ilgaz Kastamonu Cide doğumludur.
BU YANLIŞTAN DÖNÜLMESİNİ BEKLEDİĞİMİZİ BELİRTMEK İSTİYORUM.

inajans

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Oca

Varsa paran pulun, herkes kulun

02Oca
01Ara
01Kas

Önce geçim sonra seçim!

26Ekm

El atına binen tez iner