KASTAMONU NEDEN BİR AVRUPA KENTİ OLMASIN


Sayın okuyucularımız; şehrimizin önemli sorunları olmakla beraber çözülemeyecek sorunlar değildir. Bu sorunlarımız için Sayın vekillerimiz değerli Belediye Başkanımız Ticaret Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek şehrimizin ekonomik kalkınması ve modern bir şehir olması için gerekli adımları atmalarını bekliyoruz.

Şehrimizin gelişmesine katkı sağlayacak fabrika girişimlerinin sonuca ulaşması, Tarihi güzelliklerin tanıtımının iyi yapılması, şehir içindeki trafik sıkışıklığının ve park sorunun giderilmesi için alternatif yolların bir an önce yapılması ve bu güzel ormanlardan faydalanmak için halka açık çocuk parkları, genç oyun sahaları, çeşmesi ile mescidiyle mangallıklarıyla birlikte olan bir mesire yerinin kurulması şehrimizin gelişmesine ve güzelleşmesine katkı sağlayacaktır.

Neden bir Avrupa kenti olmayalım; kentimizi çarpık betonlaşmadan eskimiş tarihi olmayan kalıntılardan kurtarıp daha güzel yapılar yapılırsa, hastanelerimiz açılırsa, fabrikalar kurulursa bu hayal çok uzak olmaz diye düşünüyorum. Sayın milletvekilimiz Murat Demir yerli otomobil fabrikasının KASTAMONU’da kurulması için yapmış olduğu çabalar umarız yeterli olur. İnşallah bu düşüncelerimizin  gerçekleşmesi için bir başlangıç olur, gençlerimiz doğup büyüdüğü bu şehirde iş bulmak istiyorlar ve artık başka şehirlere göç etmek istemiyorlar.

Değerli okuyucularımız; Atalarımızın dediği gibi "bir elin nesi var iki elin sesi var" şimdi her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacımız var ve her ne kadar Avrupa’nın bazı beğenmediğimiz yönleri olsa da onların geliştirmiş oldukları sistematiğe benzer kendi kültürümüze uyarlanmış şekilde adımlar atmamız gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki sorunlar büyür içinden çıkılmaz bir hal alır el birliğiyle bu güzel şehrimizi ve bu güzel vatanımızı güzelleştirelim.

Hoşçakalın, sağlıcakla kalın.
 

kocabayram112@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Eyl
09Kas

SEVGİ, SEVGİ, SEVGİ

23Haz
18Nis
20Kas