TRAFİKTE ADRENALİN HASTALIĞI


             
              Sevgili okurlar; öncelikle KASTAMONU GÜNCEL haberde köşe veren genel yayın yönetmenimiz Murat Şengül'e teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bu gün sizlere trafikte adrenalin artırma hastalığı olup sürat yapan kardeşlerimizi uyarmak için bazı önerilerde ve uyarılarda bulunmak istedim, inanın bazen gördüklerime ve duyduklarıma bende şaşıyorum olmaz bu kadar diyorum, örneğin geçenlerde bir yakınımız kendisi 50 yaşı geçkin durumda olmasına rağmen olası kötü sonuçları aklına hiç getirmiyor, eski model aracıyla yeni model bir araçla kapıştığını ve aracı geçtiğini öve öve anlatıyor, kişisel egosunu tatmin etmek için adrenalini yükseltmeye çalışıyor, bir başka genç tanıdığım trafik ışıklarında yanında duran aracın şoförüyle bakışarak kapışma isteklerine kapılıp sürat yapıyor yani birbirlerini gazlıyorlar.

              Değerli kardeşlerim, işte bu bir hastalık maalesef çevremiz böyle örneklerle dolu, bu durumlara bakarak trafik polisi kardeşlerimize, teknik önlemlere hiç söylenmeyelim, biz önce kendi hastalığımızı yenmeli ve bütün kurallara uymaya çalışmalıyız. Almanya'ya gidip gelenlerden oraki kuralların nasıl işlediğini ve oto kontrolü nasıl yaptıklarını duyuyoruz, bir yakınımın anlattığı gerçek bir olayı sizlerle paylaşayım, bizim kardeşlerimizden biri sabah 06:00'da işe gitmek için evinde çıkar ve yolda kimse olmadığını görerek binaya yakın lambalarda kırmızı ışıkta geçer, fakat arkasından ceza gelir, karakola çağırırlar cezayı öder, kamera olmamasına rağmen nasıl kırmızı ışıkta geçtiğini anladıklarını sorar, onlarda ALMAN komşularının ihbar ettiğini söylerler, bu TÜRK kardeşimiz gider ALMAN'ın yakaya yapışır parasını ondan ister, ALMAN yakayı kurtarmak için cezayı yarı yarıya öder kardeşimizin elinden kurtulur.

              İşte kardeşlerim, böyle hem suçlu hem güçlü olmaya çalışırsak daha uzun yıllar sıkıntılar yaşarız. Lütfen kurallara uyalım, trafikçi kardeşlerimizi suçlamayalım, hatayı önce kendimizde arayalım. Hadisi şeriflerde buyrulduğu gibi kolaylaştıralım, zorlaştırmayalım, bırakın sürat yapmayı yolda yoldan geçene eziyet olacak nesneleri kaldıralım, hem kazayı önlemiş oluruz hem de sevap işlemiş oluruz. Arkadaşlar bu hastalıktan vazgeçelim birbirimize saygılı olursak trafik sorunlarını en asgariye düşüreceğimizi umuyorum. Sevgiler, Saygılar...

kocabayram112@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Eyl
09Kas

SEVGİ, SEVGİ, SEVGİ

23Haz
18Nis
20Kas