“ADALET NEDİR? AĞAÇLARI SULAMAK, ZULÜM NEDİR? DİKENE SU VERMEK” - Gökhan ALTUNDAL

“ADALET NEDİR? AĞAÇLARI SULAMAK, ZULÜM NEDİR? DİKENE SU VERMEK”


Siyasi vesayeti koşulsuz, şartsız her kesimin saygısını kazanarak tarihin tozlu sayfalarına gömen Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türk Siyasi Tarihine imzasını atarak “Halka hizmet, Hakka hizmettir” kavramını kendi lideri olduğu erdemliler hareketinin neticesinde kurmuş olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte uygulamaya başlamıştır. Girdiği her seçimden zaferle çıkmış ve teşkilatlarında sürekli yenilenme içerisinde olarak sürekli diri tutma gayreti içerisinde olmuştur.

Ülkesini dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokmak için gayret sarf ederken gerek iç gerekse dış düşmanlar ile mücadele içerisinde olmuş, ülkeye yapılan yatırımlar her kalemde cumhuriyet tarihinden beri en yüksek seviyelere çıkmıştır. Devletin İMF kapılarında kredi almak için yalvaran hükümetlerin aksine güçlü duruşuyla birilerinin çıkarları bozulmuş olacak ki Yargı Vesayetini devreye sokup kapatma davaları ile bu erdemliler hareketini tarihe gömmeye çalıştılar ama yine hedeflerine ulaşamadılar…

Son olarak Türk Siyasi Tarihinin klasik senaryolarından olan A.B.D başkanının bizim çocuklar olarak adlandırdığı askeri vesayeti devreye sokarak darbe vasıtasıyla bu ülkeyi 100 yıl daha geriye götürüp şer odaklarının hüküm sürdüğü bir devlete dönüştürmeye çalıştılar daha önce Adnan Menderesi kaybetmenin acısını hala kalbinde bir sızı olarak hisseden millet duruma el koydu ve liderinin çağrısıyla beraber meydanlara inerek fetö/pdy yapılanmasına bir darbe indirerek olayı her ne kadar tarafsız olduğuna inanmak istemediği yargıya bırakmıştır.

Devlet ve Milletin ortak hareket ettiği ve milletimizin makûs talihini yendiğimiz kahramanca bir direnişin adı olan 15 Temmuz destanına imza atmanın gururunu yaşadığımız ve daha geçtiğimiz yıl sene-i devriyesini yaşadığımız bu günlerde bugün Silivri’de bu fetö/pdy üyelerinin davasının yürütüldüğü mahkemeye izleyici statüsü ile katıldım. Ve gördüklerim karşısında çok şaşırdım…

Bütün örgüt mensuplarının başları dik bir şekilde mahkemedeki şehit yakınlarını, gazi ve gazi yakınlarını, 15 Temmuzu unutturmamak amacıyla bunu bir vatandaşlık görevi bilerek bu davanın takipçisi olan vatandaşlarımızı kışkırtmak üzerine kurulu ve üzerinde günlerce çalışılmış mahkemenin yönlendirdiği bütün suçlamaları çürüten ve üstüne mahkeme heyetiyle dalga geçen, psikolojik olarak kırılmamış avukat ve aile desteğini almakta güçlük çekmeyen teröristleri görünce ve onları dinleyince kısa süreli bir şok yaşadım. Bir avukatın birden çok şehit ve gaziyi temsil etmesine de çok şaşırdığımı belirtmek isterim, davaya müdahil olmak isteyen derneklerin müdahillik isteklerinin de maddi açıdan zarar görmemeleri sebebiyle kabul görmemesini anlamış değilim.

Gelelim başka bir konuya bu ülkenin bir sürü bakanlığı varken sadece Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarının avukat temsilcisi göndermesini de anlayamıyorum darbe sadece bu iki bakanlığa mı yapıldı? 

Yoksa 15 Temmuz yargı sürecinde gereken hassasiyet gösterilmiyor mu?

Şehit yakınlarının bu her tepkiyi hak eden alçak fetö/pdy yapılanmasına her hakareti etmeleri haklarıyken, mahkeme heyeti tarafından dışarı çıkartılmasını da şiddetle kınıyorum.

Belli olmaktadır ki yargı vesayeti devam etmektedir. 15 Temmuz yargı sürecinde alınan ve alınmaya devam edilen skandal kararlar devam etmektedir umarım gerekenler yapılmaya ivedi bir şekilde başlanır.

Tek tip bir kıyafetle, psikolojik dirençleri kırılmış bir biçimde ve birbirinden bağımsız koğuşlarda bu teröristler bulundurulmalıdır şayet ki birbirlerini yönlendirdikleri bu suretle çözülmelerin geciktiği aşikâr ve Sn. Adalet bakanı gereğini ivedilikle yapmalıdır.

Buradan söylemek isterim ki bu davalar bizim namusumuzdur şehit ailelerinin yanında olmak, gazilerin ve gazi ailelerinin yanında olmak bu davaları takip etmek bizim boynumuzun borcudur.

Selam ve Dua ile kalın…

gokhanaltundal37@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Asuman Şengül | 21 Ağustos 2017 21:57

    Sizi yürekten kutluyorum düşüncelerinize katılıyorum. Yazılarınızı ve seçtiğiniz konuları çok önemsiyorum. Tebrikler.

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar

İŞLEYEN DEMİR PASLANMAZ

07Ara

HİZMET EDENE HİZMET EDİLİR

17Kas
20Eyl
21Ağs