HİZMET EDENE HİZMET EDİLİR - Gökhan ALTUNDAL

HİZMET EDENE HİZMET EDİLİR


Kazakistan’dan gelen bizleri onurlandıran ve mutlu eden 2018 Türk Dünyası Başkenti Kastamonu’muz seçilmiştir haberiyle beraber bizlerde bu konu hakkında bir şeyler söylemek istedik.

Biz Kastamonu halkı taş üstüne taş koyanla, yan gelip yatanın arasındaki farkı çok iyi bilir ve sandıkta da buna göre reylerimizi kullanırız. Batı Karadeniz bölgesinin gelişmeye en müsait coğrafyası ve kültürel varlıkları ile Milattan önceye dayanan köklü tarihi ile şuanda bir sanayi yada turizm şehri olması gereken memleketimizin hala kar yağdığında merkez ile bağlantısı kesilen köyleri mevcuttur. Kastamonu halkının yaşamış olduğu istihdam sıkıntısı da ortadayken hemşerilerimiz gurbet ellerde yaşamak zorunda kalmaktadır.

Sivil toplum kuruluşları ve dahi memleketimizi temsil eden birçok konfederasyon, federasyon, vakıf, dernekler şuana kadar hep birlikte hareket edememiş ve bölgemiz yatırımlar konusunda birçok alanda geride kaldığı gibi burada da geride kalmıştır.

Bütün bu sıkıntılar ortadayken memleketimiz adına güzel şeylerde oluyor elbette ki.

Yerli Otomobilin bölgemize kazandırılması ve Türk Dünyası Başkenti seçilmesi konusunda Başta Kültür Bakanımız ve Bakan yardımcımız olmak üzere, Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ ve Belediye Başkanımız Tahsin BABAŞ başta olmak üzere Sayın milletvekillerimiz Hakkı KÖYLÜ, Murat DEMİR, Metin ÇELİK beylere Kastamonu halkı adına teşekkür etmek isterim.

Gelin bu tarihi gelişmelerle memleketimizi Cazibe merkezi haline getirelim, Şerife Bacıların torunları olarak farklılıklarımızdan kurtulup Kastamonu ya Hizmet paydası altında birleşelim. Hizmet edeni Başımızın tacı yapalım birbirimizin kuyusunu kazmaya değil birbirimizin yanında olmaya çalışalım.

Fatihin Annesinin yaşadığı, İstanbul’un fethinde kullanılan topların hammaddelerinin sağlandığı, Çanakkale türküsünün bestelendiği, sırtında okkalarca ağırlığında mermileri taşıyan Şerife bacıların, Kurtuluş Savaşının Kalbi olan Kahraman Madalyalı İnebolu limanımızın ve tarihe şan veren bu güzide memleketimizi bulunduğundan daha iyi noktalara taşımak için gayret edelim.

Şeyh Edebali damadı Osman beye Şu müthiş sözü boşuna söylemedi” İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın”

Selam ve Dua ile kalınız…

gokhanaltundal37@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar

İŞLEYEN DEMİR PASLANMAZ

07Ara

HİZMET EDENE HİZMET EDİLİR

17Kas
20Eyl
21Ağs