KESKİN DİŞLİ KAPLANA ACIMAK, ZAVALLI KOYUNA HAKSIZLIKTIR


Yıllardan beridir bu ülkede bazı putlaşmış şeylerin üzerine araştırma yapmak, yorumda bulunmak ortaya bir tez koymak hak getire elde olan belgelerin ışığında bir şeyler söylemek bile suç, hemen linç kampanyasına başlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde hepimizin gördüğü bir tartışma bu kadar yoğun siyasi gündemli ülkemizin gündemine geldi oturuverdi.

Peki neydi bu tartışma es filmin imtiyaz sahibi olduğu payitaht dizisinin oyuncularından Ebubekir Öztürk arkadaşları ile bir videoda İzmir marşının belirli bir kısmını değiştirmiş ve küfürlü bir biçimde dile getirmiş bunun üstüne hemen linç kampanyası başlatılmıştı.

Es filmin yöneticilerine hatırlatmak istediğim bazı konular var!

Payitaht adlı dizinizde işlemiş olduğunuz dönemde Osmanlı Devletinin başında olan Sultan II. Abdülhamid han bu ülkede yıllarca küfre ve hakarete maruz kalmış tarih kitaplarında böyle nakış nakış nesillerimizin beynine işlenmişti. Hiç hak etmediği bir şekilde kendisine yapılan bu ihanet oluşumu çok şükür şimdilerde çökmüş ve iadey-i itibarı teslim edilmiş gerçekler ortaya çıkmıştır.

Lakin sizler sadece yapımcılığını üstlenmişiniz galiba bu dizinin ortaya çıkardığınız dizinin bölümlerini izlemiyorsunuz galiba? eğer izlesiniz o dönemde anlatmış olduğunuz şer odaklarının hepsinin birleşmesi sonucunda başlatılan linç kampanyasına oyuncunuzu feda etmezdiniz…

Sizlerin görevi tarihi gerçekliği yansıtmak o dönemdeki olayları bizlere yani halka doğru bir biçimde anlatmaktır. Siyasi kıvraklıklar içine girip aman şu grup bize twitter’da çok yükleniyor aman seyirci kaybı olmasın yok önemi medya sahiplerinin tepkisini çekmeyelim görüşleri içerisinde almış olduğunuz karar sizlerin II. Abdülhamid Han gibi büyük bir liderin hayatını konu alamayacak kadar küçük hesaplar içinde olduğunuzu göstermiştir.

Bu ülkede İnsanların dinlerine, dini vecibelerine, ibadethanelerine, ezanlarına küfür ve hakaret edenlerle, Bu ülkenin en kibar başbakanını en rezil şekilde idam edip bununla gurur duyan boy boy fotoğraflarını çekip her baktıklarında mutluluk duyan, her fırsatta bu ülkenin Başbakanına, Cumhurbaşkanına sövmekten saymaktan geri durmak ne kelime bizim oylarımızı bile küçümseyen çobanın oyuyla benim oyum bir mi diyerek, milletin kendisine dahil hakaretten kaçınmayan bu zihniyeti temsil eden güruhun baskılarıyla onların isteklerini yapmanız ve bunu yaparken de cennet mekan Sultanın adına ve mirasına leke sürmüş olduğunuz gerçeğini göremeyecek kadar acizsiniz…

Yani sizin düşüncenize göre yukarda belirtmiş olduğum her şeye sayıp sövmek hakaret etmek küfür etmek serbest bir ilin dağlarına küfür etmek suç?

İnsanların ekmekleri ile oynamak bu kadar kolay mı?

Bir dizi ekibi olarak bir aile olduğunuzu söylüyorsunuz insan ailem dediği kişiyi bu kadar kolay bir şekilde linç kampanyaları ile birlikte ve insanların önüne atarak silip atabilir mi?

TRT gibi 15 Temmuz gazisi bir kanalda bunun yapılmasına izin verir mi? 

Yani biz sizin kutsalınıza söveriz, hakaret ederiz ama bize bir şey olmaz bizler özgürüz yok efendim özgür düşüncemize göre hareket eder yorum yaparız ama sizden biri bırakın bizim Atamıza laf söylemeyi Kafkas marşından çaldığımız ve çek senet işlerinden battıktan sonra para kazanayım bari en popüler ne gider diyerek düşünen bir sanatçıya söylettirdiğimiz İzmir marşımıza hakaret edeme hele İzmir’in dağlarına hiç küfür edemez ederse anında işinden kovulur işte bizim gücümüz algısı yaratılıyorsa ve TRT gibi 15 Temmuz gazisi bir kanal buna göz yumuyor Payitaht adlı diziyi kaldırmıyorsa lafın sözün bittiği noktaya gelmişiz demektir…

Bir koruma kanunu da İzmir Marşı için çıkartın bari

Gerçek kahramanların korunma kanunlarına ihtiyaçları yoktur.

Tarih herkese hak ettiği itibarı er ya da geç teslim eder…

Merhum Turgut Özal bir konuşmasında diyor ki “Ben bir faaliyet yapacağım zaman sol görüşlü gazetelere bakıyordum onlar beni eleştiriyorsa doğru yolda olduğumu anlıyordum”

Buradan bunu hala anlamayan bazı insanlara seslenmek istiyorum sizin için basit görünebilir bir oyuncu küfür etmiş atılmış diye düşünebilirsiniz lakin eşitliğin olmadığı bir adalet zulümdür.

Dine söv, Peygambere söv, Ezana Söv, Başbakana Söv, Cumhurbaşkanına Söv ellerini kollarını sallaya sallaya dışarı çık, en popüler dizilerde oyna kimse sana dokunamasın ama gel çalıntı olan İzmir marşının bir bölümünü değiştirip küfür ettin diye linç edil, işinden kovul, itibarın zedelensin kazanan yine bu vesayetçi zihniyetteki putlaşmış beyinler olsun

Ne diyor H.Z Ali efendimiz "Bir Zulme Engel Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun!"

Bir şeyler değişmeli artık…

Bir şeyler düzelmeli artık…  

Bir şeyler yıkılmalı artık…

Gerekenin yapılacağına olan umudum tam lakin diyelim ki olmadı bu siyasetin oyuncağı olmuş üstüne leke bulaşmış bu diziyi izlemeyelim boykot edelim biz halkız biz istersek olur

Selam ve Dua ile kalın

Saygılarımla

gokhanaltundal37@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar

İŞLEYEN DEMİR PASLANMAZ

07Ara

HİZMET EDENE HİZMET EDİLİR

17Kas
20Eyl
21Ağs