CİMBOM ÇOK FARKLI


Temmuz ayında Avrupaya veda eden Galatasaray'ın ligde nasıl bir performans ortaya koyacağı çok merak ediliyordu. Bu kadar hızlı bir reaksiyon vermesi takımın oldukça şaşırtıcı oldu. Takım neredeyse baştan aşağı yenilendi, geç yapılan transferlerin ilk resmi maçlarıydı ancak bu durumların tam aksine ortaya organize bir takım çıktı. 

Yapılan transferlere bakacak olursak evet hemen hemen hepsi Türkiye standartlarında mevkilerinin en iyileri diyebiliriz ama daha ilk maçtan Ndiaye'nin orta sahaya liderlik etmesini, Gomis'in goller ve asist yapmasını, Maicon'un savunmadaki liderliğini, Belhanda'nın gol bulmasını beklemiyorduk. Bu fubolcu kalitelerinden kötü oyun şüphesiz bekleyemeyiz ama futbolcuların bu denli anlaşmaları teknik direktör Tudor'un kredisini arttırdı.

Taraftar özellikle Ösersund'a elenmenin ardından doğal olarak bazı futbolculara, yönetime ve Tudor'a tepkililer; ama dün gece yine takımlarını yalnız bırakmayıp 90 dakika boyunca tezahüratlarda bulundular ve özlemini çektikleri Galatsaray futbolunu izleyebildiler. Peki taraftar her şeyi bir kenara attı mı ? Unutup, attıklarını hiç zannetmiyorum. Şundan eminim ki taraftar hala Dursun Özbek'in isifasını istiyor, uçaklara rağmen. Bundan sonraki süreci, takımın gidişatı belirleyecek. Şayet bu performans devam eder ve iyi sonuçlar alınırsa önce Tudor sonrasında Dursun Özbek ve yönetimi taraftar tarafından kabul edilebilir. 

İstenen ve Beklenen Galatasaray

Galatasaray maça uzun zamandır unuttuğu hırsıyla ve iştahıyla çıktı. Yapılan transferler evet kaliteli; fakat ortaya koydukları o hırs ve istek Galatasaray'a maçı getirdi. Güzel oyunuyla taraftarı da arkasına alan Cimbom golü çok geçmeden buldu. Lakin komple değişen takımda tek bir şey değişmedi: Duran toptan gol yeme. Galatasaray'ın kanayan yarası son 3 sezondur. Yenilen golün hemen ardından baskılı ve akıcı oyununa devam eden Galatasaray'da usta ayaklar fişi erken çekti. Üst üste gelen 2 gol hem takımı havaya soktu hem de Kayserisporlu oyuncuların dirençlerini kırdı. İkinci yarı ayağı frene atan Galatasaray kısım kısım yine çok etkiliydi ve çok net pozisyonlara girmekte zorluk çekmedi. 

Bundan sonra ne değişir bu takımda ? Sol bek alınacağı kesin gibi diyebiliriz. Her ne kadar güzel bir asist de yapsa Linnes'le olmayacağı aşikar. Serdar'ın performansı güzeldi ; fakat sakatlık problemine karşılık bir stoper mutlaka alınmalı. Kaptan bugün kenardaydı ve tahminimce şayet Ndiaye ''10'' numara pozisyonunda oynamazsa daha ilk 11 zor görür.

Toparlayacak olursak; Galatasaray adına güzel ve umutlu bir geceydi. Dursun Özbek ve Tudor'un kredisi arttı, Selçuk ve Yasin'in işi zorlaştı. Yeni katılacak olan isimlerle birlike daha da güçlenecek gibi duran Galatasaray, şampiyonluk yolunda ben de varım dedi.

muhammetbakii@outlook.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

İKRAM EDEN EDENE

19Kas
29Ekm

Kartal son anda uçtu

15Ağs

CİMBOM ÇOK FARKLI

07Ağs

HOLİGANIZ !