HOLİGANIZ ! - Muhammet Baki OTURAKÇI

HOLİGANIZ !


Sezonun ilk resmi maçında, Süper Kupa için Atiker Konyaspor ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Maç Atiker Konyaspor'un 2-1 lik galibiyetiyle tamamlanırken seyirci olayları maça damga vurdu. Ne çok özlemiş ama futbolu taraftarlar(!). Ülkemizdeki maçlar klasik hale geldi artık; Ya maçın hakeminin hatalarını ya da taraftarların taşkınlıklarını tartışıyoruz. Sonra da derbilerde deplasman taraftarı niye yok diye yakınıp dururuz. İşe tam da bu sebepten yok. Çünkü birlike fubol maçı izleyemeyecek kadar holiganlaştık.

Dün akşam Cenk Tosun'un golüyle birlikte Atiker Konyaspor taraftarları arasında bir itişme-kalkışma başladı ve çok geçmeden sahaya taraftar atladı. Devamında ise Ricardo Querasma'yı elinde bir çakıyla oynarken gördük. Elinde çakıyla sahaya atlayan bu şahsın amacı elindekini sahadaki birine hediye etmek değildi elbette; ama neyse ki bizim Passolig gibi bir sistemimiz var Allah'tan(!). Keşke şu sistem anlatıldığının yarısını karşılayabilse de biz de desteklesek. Ne yazık ki cebinde çakıyla stada giren o holigan bir sonraki maçta yine aramızda olacak. Suçu nerde aramak isterseniz arayın...

Maça gelirsek;

Her ne kadar karadeniz şehrinde oynansa da sıcak ve nemli bir hava vardı. Bunu futbolcu formalarından rahatlıkla anlayabiliyorduk. Henüz sezon öncesi olmasına rağmen güzel bir maç izlediğimizi düşünüyorum. Pozisyon anlamında kısır olsa da mücadele anlamında üst düzeydi.

Konyaspor cephesinde maç öncesi şüphelerim olsa da Beşiktaş karşısında güzel bir futbol ortaya koyarak ve hak ederek kupayı müzelerine götürmeyi başardılar. Son yıllarda anadolu kulüplerimizin bu denli güçlenen ve yükselen performanslarını görmek futbolumuz adına sevindirici olan nadir olaylardan.

Beşiktaş geçen yıldan alıştığımız kemik kadroyla sahadaydı; ama o bildiğimiz akıcı ve bol pozisyona giren profilden oldukça uzaktı.Tabi bunun birden çok sebebi var. Özellikle Gökhan Gönül'ün eksikliği bu maçta oldukça hissedildi. Çünkü yerine oynayan Andreas Beck istenilen performansı ortaya koyamadı ve bu futbolu önünde oynayan Ricarda Querasma'yı da etkiledi. Nitekim ikinci yarı Şenol Hoca sol tarafa Caner'i alıp sağa Adriano'yu çekti. Genel anlamda Beşiktaş'lı futbolcularda maç boyunca bir koordinasyon sıkıntısı olduğunu gözlemledim ama kısa süre içerisinde oynayacağı maçlarla birlike bu sıkıntıyı atlatıp yoluna devam edecektir. 

Güzel bir sezon olması dileğiyle...

muhammetbakii@outlook.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Şub

İKRAM EDEN EDENE

19Kas
29Ekm

Kartal son anda uçtu

15Ağs

CİMBOM ÇOK FARKLI

07Ağs

HOLİGANIZ !