GÜN BİRLİKTELİK GÜNÜYSE EĞER


Gün birlik ve beraberlik, tek yumruk tek vücut olmak günü ise neden bu ayrışmalar ? İşte bu sorunun cevabını önce kendimizde aramamız lazım. Eleştiriye kendimizden başlamak lazım. Acaba ne kadar milliyetçiyiz ve bu cihette ne yapıyoruz diye.

Geçtiğimiz son 9 -10 ay içerisinde Türkiye’miz de komünisti, kapitalisti, milliyetçisi, Kemalistçisi gibi taraflar kalmadı. Sadece var olan taraflar benim gözümde, vatanseverler ve vatanına ihanet edenler olarak imgelendi.

Peki biz bu iki tarafın hangisindeyiz? Bunu önce iyi bilmemiz gerekiyor. Ben vatanseverler tarafındayım ama her vatanseverim diyeni de vatan – millet aşığı kabul etmiyorum. Dolayısıyla vatan severlilik kuru lafla ve herhangi bir partiye veya vakfa mensuplukla değil, icraatla belli olur.

Devamlı milliyetçilikten dem vuranlar, Kendi siyasi partilerine mensupluğu olmayan kişileri hep vatan haini görüyorlar. Ama ne gariptir ki ; bunların en üstünden en altına kadar olan mertebelerde bile, tam anlamıyla bir birlik sağlanmış gözükmüyor. Ama yukarıda da dediğim gibi insan önce kendine bakmalı ve önce kendi içimizde mili birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Bunun için terör yandaşı olmayan diğer siyasi partiler arasında, siyasiliği bir kenara bırakmalı, milletimize yok sen sağcısın, yok sen solcusun, şu partilisin bu partilisin demeyi bir kenara itmeli, teröre karşı olması gerekenlerin bir an önce hallolmasına bakmalıyız. Teröre millet olarak tepkimizi koymalı, 101 sene önceki Çanakkale’de yaşanan o milli ruhu bu günde yaşatmaya çalışmalıyız. Çünkü bu günde, hem dış tehdide hem de içimizde olup göremediğimiz hainlerin tehdidine maruz kalmaktayız. Bunun en bariz örneği ise Başkent Ankara’da son aylarda sıklıkla vuku bulan patlamalardır. Bu vesile ile yüce Mevla dan; başta Çanakkale’deki şehitlerimiz olmak üzere bu millet uğuruna can vermiş bütün şehitlerimize ve geçtiğimiz günlerde başkentimizde, kalbimizde yaşanan elim olayda hayatını kaybeden asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır ve ben inanıyorum ki; Cenab-ı Allah’ın izni ile millet olarak bu imtihanı da birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece tarihimizde de çokça rastlandığı gibi muzafferiyetle atlatacağız. Ve ben yine inanıyorum ki; Ziya Gökalp’ın deyişiyle,

Düşman ülkesi viran olacak / Türkiye büyüyüp Turan olacak.

mustafacetinkaya37.29@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Mar

İNEBOLU GENÇLER MAHFİLİ

11Ara

VURULDUK YİNE CAN EVİMİZDEN

20Mar
20Şub

EL ÂMAN

21Oca

ŞEHİDİM