HAKSIZLIK KARŞISINDASinirden kelimeleri unuttuğumuz anlar vardır. Yapılan haksızlık, saygısızlık karşısında dilimizin düğümlendiği, bir yumrunun gelip boğazımıza oturduğu anlar..
Sinirliyim.. Kalbi kin ile dolmuş; yaptıkları kötülüğü yalanlarla, oyunlarla aklamaya, meşrulaştırmaya çalışanlara... Toplumda yer edinmelerini sağlayan topluluğa ihanet ederek, elde ettikleri gücü emekçi insanı ezmek için kullanan insancıklara sinirliyim.. En çok da elimden düşünmekten, yazmaktan, beklemekten,  başka bir şey gelmediği için kendime sinirliyim.
Sırf birilerine boyun eğmedi diye yıllarca çalıştığı bir kuruma alınması engellenen birisine elbetteki yeni kapılar açılacak. Allah'a güvenip, kaderine razı olan birisi elbette huzura erecek...
Ama bit yavrusu gibidir kimileri, sarınca ayıklanmaz.. Kafasını birine takınca onu yerle bir etmek için soyunu, sopunu seferber eder... Soyadının bütün kapıları açacağından emin bir şekilde bütün 'soysuzluğunu' ortaya serer...
Huzura erdiğinizi düşündüğünüz an tepenizde biterler, önce sözleri gelir kulağınıza.. Sonra da bütün "haşmetleriyle" ortaya çıkıp sizi rezil edeceklerini sanırlar..
Ama unuttukları, her zaman atladıkları bir hakikat var ki asla istediklerini alamayacaklar..
Allah her zaman mazlumların yanındadır, elbet bir gün yapılan her kötülüğün hesabı sorulacaktır...

Pınar FİLİZ

pinarfiliz108@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Oca

AHDE VEFA

17Ağs

ATATÜRK'Ü ANLAMAK

17Oca

HAKSIZLIK KARŞISINDA

09Oca

ÇOCUKLUĞU ÖZLEMEK

17Ara

MUTLU OLMAK

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
açılış reklam