BİR YAZI DA BİZDEN... - Selma ÖNALAN

BİR YAZI DA BİZDEN...


15 Temmuz destanına.

Hani herhangi bir olay sonrasında"herşeyde bir hayır vardır" ya da"her şerde bir hayır vardır" deriz ve o olayın güzel yönünü de bulmaya çalışırız ya.Bence o gece yaşadıklarımızın hayır yönlerinden biri  imanımızın gücünü ve potansiyelimizi tekrar keşfetmemize vesile olmasıydı.

Evet düşmanlarımız da biz de bilgisayar, internet, telefon.. karşısında uyuşmuş beyinlerden böylesi bir performans beklemiyorduk.Bir milletin dizi karşısından kalkıp da vatan savunmasına geçeceğini, adeta şahlanacağını kimse tahmin etmiyordu.Bu türden hareketler geçmişte kaldı zannediyorduk.Onlar da 40 yıldır basın-yayın,filmler....le ,sübliminal mesajlarıyla,dış güçler yardımıyla hazırlıklarını tam yapmışlardı ve bu işi kesin bitireceklerini, halkın teslim olacağını zannediyorlardı; bundan eminlerdi.Öyle ki bir Amerikan haber kanalı da Türkiye'nin bu darbeden sağ çıkamayacağı ve darbenin amacına ulaştığı haberini kesin haber olarak geçiyordu...

Ama öyle olmadı çok şükür!

Hevesleri kursaklarında kaldı.

Onlar tuzak kurdu Allah da tuzak kurdu ve Allah tuzak kuranların en hayırlısı idi.Alllah mazlumun yanında idi...Bunu hesaba katamadılar , nitekim planları akîm kaldığı gibi başlarında da çevrildi.

40 küsur yıldır 'o gün' için çalıştılar,

O gün battılar.

O gün fâş oldular!.

Evet hep geçmişteki kahramanlıklar anlatılırdı,hep gururlanırdık biz de şanlı tarihimizle.Ancak biraz hüzün ve yeis karışık bir gururdu bu . Allah korusun şu an bir savaş olsa kaç kişi cepheye gider,kaç kişi rahatını fedâ ederdi? diye düşünmeden edemezdik.

İşte 15 Temmuz bize bunu gösterdi,15 Temmuz'da biz bunu gördük, bizzat yaşadık ki

Meğer Çanakkale ruhu ölmemiş!

Meğer şehit olmaya gönüllü ne çok yürek varmış!

Ve bu yüreklerin çoğu da gençlerden oluşuyormuş o,her fırsatta eleştirdiğimiz gençlerden..

Ve gördük ki tarih tekerrür ediyor.Küffar bu kahraman Millete direk müdahale edemiyor ancak içimizdeki işbirlikçilerle bir yere kadar ilerleyebiliyor.Allah'u Teâlâ da samimi bir şekilde vatanını savunanlara -görünür görünmez ordularıyla- her zaman yardım ediyor ,muvaffak kılıyor.Tıpkı Bedir'de, Çanakkale'de.... olduğu gibi...

Ve gördük bir ülkenin başındaki şahsın cesur, kahraman, ferasetli,imanlı olmasının ne kadar mühim olduğunu.Bir kez daha şükrettik.

Bütün bu gurur vesilesi kahramanlıklara sahne olmasına rağmen Mehmet Akif Ersoy'un "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"dediği gibi biz de diyoruz: Allah bu millete bir daha böyle bir gece, böyle bir kâbus yaşatmasın.

Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin,

Hainlerin hain planlarını başlarına çevirsin.

Amin amin amin.

selma.41@windowslive.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

Asılı Kur'an'ın aslı

13Şub

Evlilik kutsal mıdır?

26Ara

O halde 'Happy birthday to you'..?

06Ara

Hayat eve sığmıyor artık!

20Haz

Bambu etkisi