Can Dündar'a cevap - Selma ÖNALAN

Can Dündar'a cevap


Vatana ihaneti ispatlanan ve din karşıtı düşünceleriyle tanınan dündar bey, son günlerin tartışılan konusu müftelerin de nikah kıyması kanunu hakkında dayanamamış açıklama yapmış.

Biz de bu açıklamaya cevap verelim :

İlk olarak : Sayın beyefendi çatlasanız da patlasanız da artık bu topraklarda sizin hükmünüz geçmeyecek. Siz ancak kilometreler uzaklıktan video çeker yollarsınız, bir ihtimal yeni bir kaosa neden olabilir miyim birşeylere engel olabilir miyim ? diye.

Ancak Türkiye her anlamda ilerliyor, gelişiyor. Durduramayacaksınız ! Siz ancak uzaklardan üzülerek bu gelişimi, bu değişimi izleyeceksiniz. Kaybettiniz.

İkinci olarak şunu belirtelim ki; tıpkı nikah memurları gibi müftüler de devletin resmi memurlarıdır haberiniz olsun! O yüzden üzülmeyin kanuna aykırı bir durum yok!

Üçüncü olarak şunu bir türlü anlamıyorsunuz daha doğrusu kabullenemiyorsunuz ki; biz herşeyin dinimize uygun olmasından zerre endişe duymuyoruz bilakis çok memnunuz.

Dördüncü olarak : Cumhuriyetin medeni (!) kadınları olduğu gibi size göre gerici olan ve adını bile duymaya tahammül edemediğiniz başı örtülü kadınları da var. Onları da düşünmek lazım öyle değil mi? Ne de olsa sizin gibi modern (!) sizin gibi çağdaş (!) bir beyefendi eşitliği de savunuyordur ..?

Ayrıca kanun "müftülere de nikah kıyma yetkisi" şeklinde. Yani şart değil. İsteyen yine nikah memuruna kıydırabiliyor efendim anladınız mı? Yani cumhuriyetin laik kadınlarına dini bir uygulama baskısı yok.

Son olarak siz Cumhuriyetimiz için, Türkiyemiz için yani bizim için :) lütfen endişelenmeyin diğer ülkelerle birlikte. Emin olun emin ellerdeyiz. Üzülmeyin.

Siz bulunduğunuz yerde mutlu olmaya bakın, 

özgürlüğünüzün kıymetini bilin.

Haa bir de haddinizi bilin!

selma.41@windowslive.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

Asılı Kur'an'ın aslı

13Şub

Evlilik kutsal mıdır?

26Ara

O halde 'Happy birthday to you'..?

06Ara

Hayat eve sığmıyor artık!

20Haz

Bambu etkisi